1 Watt. DC-DC Konverter için ne tavsiye edersiniz?

Başlatan picmanya, 02 Temmuz 2010, 16:35:48

picmanya

en az 0,5W - 1W. güçlerinde,
pinli pcb ye lehimlenecek,
küçük 1cm2 veya 1,5 cm2 boyutlarında,
dc 5 volt giriş beslemeli,
dc 15V. çıkışlı,
4'lü ve 6'lı H-köprü deki n-kanal mosfet leri sürmek için kullanılacak (H-bridge dc bara voltajı 600V.),
dc dc konverter araştırıyorum.bu tür bir işe uygun küçük boyutlu ürün önerebilecek varmı?

picmanya

orası mean well satıyor ve bu tarz bir şey main well de yok. smd yüzey montajlısının bile en küçüğü 2cm2 den küçük değil ve bana smd montajlı değilde pin montajlısı gerekiyor.
tarco powerde bir ürün var ama single çıkışlı ve bulunmuyor.

xenix

Traconun TMA05s15 kodlu ürününü aynen bahsettiğiniz iş için kullanıyorum. ELFA kataloğundan bulabilirsiniz. 10 tane alın, tanesi 7-8€ ya gelir. Daha da ucuzunu ben bulamadım.

picmanya

xenix hocam,
konu ile alakalı size özelden mesaj gönderdim ama geri dönmediniz mesajlarım gözükmüyormu?
bu konuda bir kaç ürün var oldukçada ucuzlar bunlar iş görürmü getirteyimmi diye size danışmak istemiştim.
traco power çok pahalı kalıyor.

siz TMA 0515s 'i 3 fazlı şebekeden doğrultulmuş 600V. dc yüksek voltajlı bara beslemeli H köprülerdemi kullanıyorsunuz yoksa daha düşük voltajlı H köprülerdemi kullanıyorsunuz?

Erol YILMAZ

picmanya

o fiyatdan almanız için Türkiye de 100 Euro sipariş limitleri var yani 20 ürün almanız gerekiyor aksi halde fiyat 9Euro üzerine fırlıyor.Ben Farnellin Türkiye satıcısı üzerinden almaya kalktığımda bana böyle fiyat verildi TME 0515S almak istemiştim.

Sizin bu tür ürünlere H-köprü sürmek için ihtiyacınız olmasa gerek.Siz Irxx kullanma taraftarı değilmisiniz?
Son işinizdeki lojiği cpld-gal içine atmaya çalıştığınız işinizde H-köprüdeki anahtar elemanlarını nasıl sürmeyi düşünüyorsunuz?

picmanya

bana çok küçük boyutlu SIP kılıf DC / DC izole converter gerekiyor.
girişi DC 5volt , çıkışı 0V./+15V. olacak gücü 0,5/1W. yeterli.
aşağıdaki ürünler 6mmX11,5mm boyutlarında SIP kılıf.

tracopower 'in TME0515S adlı ürününün fiyatı çok yüksek bunu yalnızca farnell den alabiliyoruz. kargo masrafı olarak ayrıca 30TL. fiyata ilave ediyorlar.Bu halde almak işime hiç gelmiyor.

mean well 'in SMU01L-15 adlı ürünüde hazırda bulunmayıp uzun sürede geliyor bunun fiyatıda pahalı.

hazırda stoklarda bulunan ve fiyatı üsttekilere göre biraz daha iyi olan powerld 'nin  PB05S15S-1W  dc/dc izole converterinden H-köprüdeki mosfetleri sürmek için getirtmek istiyorum.Yalnız bu ürününde 2 sayfalık çok basit bir kullanım klavuzu var.Ürünün özelliklerini detaylı anlatmamışlar.İçimdeki şüpheleri gidermek istiyorum.

Bu converter H-köprüdeki mosfetleri sürmede kullanılırmı?Getirtsem kullanamayıp madur olurmuyum?

picmanya

ürünlerin siparişini verdim.cumartesi elimdeler bir üst mesajı dikkate almayınız.battı balık yan gider.
E=MC2
elektronik = cesaret

Allah h köprülerde mosfet ve igbt sürme konusunda bootstrap metodunu uygulayanlara yardım eder İnşallah

OG

Alıntı yapılan: picmanya - 02 Temmuz 2010, 16:35:48
en az 0,5W - 1W. güçlerinde,
pinli pcb ye lehimlenecek,
küçük 1cm2 veya 1,5 cm2 boyutlarında,
dc 5 volt giriş beslemeli,
dc 15V. çıkışlı,
4'lü ve 6'lı H-köprü deki n-kanal mosfet leri sürmek için kullanılacak (H-bridge dc bara voltajı 600V.),
dc dc konverter araştırıyorum.bu tür bir işe uygun küçük boyutlu ürün önerebilecek varmı?

NTE0515M
http://www.datasheetcatalog.com/datasheets_pdf/N/T/E/0/NTE0505M.shtml
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

picmanya

PB05S15S-1W den 4 adet satın aldım.Bu sabah 1 saat önce elime geldiler.Hemen enerji verip test ettim çıkışları regüleli değilmiş buna çok sevindim.boşta 16,5/16,8 volt gibi dc çıkış veriyorlar.

son belirtilen smd bir ürün, bu projemde smd kullanamayacağımı ve bunun muadili aynı boyutta mean well DET01L-15 den sorunsuz bir şekilde uygun fiyattan bulup devamlı farklı işlerimde kullanabildiğimi belirtmiştim.

Erol YILMAZ

Alıntı yapılan: picmanya - 11 Temmuz 2010, 11:26:00
PB05S15S-1W den 4 adet satın aldım.Bu sabah 1 saat önce elime geldiler.Hemen enerji verip test ettim çıkışları regüleli değilmiş buna çok sevindim.boşta 16,5/16,8 volt gibi dc çıkış veriyorlar.

PB05S15S-1W leri Türkiye'den mi temin ettin ?

picmanya

Evet.
Çığır Elektronik Emre bey Tel.0212 245 3073 - 74