Bizim Ufo F241-A :)

Başlatan muhittin_kaplan, 04 Temmuz 2010, 13:04:10

Andromeda

Avlanıp duvara asılan ayının postuna benzemiş...
biraz daha estetik olabilirdi.. ;D
" Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır, yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar." ..." Tanrı'dan mesaj gelmiyor, biz Tanrı'ya mesaj gönderiyoruz"

OG

FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

bymrz

Alıntı yapılan: ErsinErce - 07 Haziran 2012, 17:08:13
Makalesini okumadınız galiba?

yoo okudum... Bir kediyi, kuşu, vs. doldurup evin bir köşesine koyup, sahibinin ona bakmasını bir nebze anlayabilirim belki(aslında onu da anlayamam da), fakat bir hayvanı oyuncağa çevirmesi(hele ki ölü bir hayvanı), bana göre Dedesini doldurup helikopterin üstüne koymasından farksız...

muhendisbey

Alıntı yapılan: alone_lover - 08 Haziran 2012, 09:32:23
yoo okudum... Bir kediyi, kuşu, vs. doldurup evin bir köşesine koyup, sahibinin ona bakmasını bir nebze anlayabilirim belki(aslında onu da anlayamam da), fakat bir hayvanı oyuncağa çevirmesi(hele ki ölü bir hayvanı), bana göre Dedesini doldurup helikopterin üstüne koymasından farksız...

Bence de iğrenç bir durum. Hayvan olsun insan olsun ölüsüne saygı göstermek lazım. Ha senin için birşey ifade etmeyen hayvanı doldursan hani onda da olmaz da gene bu durumdan daha iyi olur.
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

mcan

Deri monta pervane takip ucursaydi, yada deri ayakkabiya tekerlek takip kumandali arabaya cevirseydi ayni tartismalar olurmuydu.

muhendisbey

Alıntı yapılan: mcan - 08 Haziran 2012, 20:52:43
Deri monta pervane takip ucursaydi, yada deri ayakkabiya tekerlek takip kumandali arabaya cevirseydi ayni tartismalar olurmuydu.
Aynı şey mi? Dolgu kedi ile deri cüzdan deri mont aynı şey mi? Üstelik bir zamanlar beslediysen.
Bir diğeri deri montta öküz kafası mı var?
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

mcan

Alıntı yapılan: muhendisbey - 08 Haziran 2012, 23:14:13
Aynı şey mi? Dolgu kedi ile deri cüzdan deri mont aynı şey mi? Üstelik bir zamanlar beslediysen.
Bir diğeri deri montta öküz kafası mı var?
Buna göre kediyi önceden beslemeyip kafasını da koymasaydı ortada konu kalmaz mıydı? Yada giydiğimiz-kullandığımız deriler bizim beslediğimiz öküzlerden olmaz mı?

Bana göre derisine göre aynı şey ,canlıysa saygı göstermek lazım, kullanıyorsak da bir amacı olmalı.Şu devirde- bu tekstil teknolojisinde hangi hayvanın derisine ihtiyacımız var ki? İnek,koyun vs hayvanları kastetmiyorum bunlar zaten eti için tüketildiklerinden kalan derilerini ayakkabı yapmak mont yapmak bana göre normal .Ama ha kaplanı kürkü için vurup kürk yappıp lüx maazalarda satmışsın , ha yılanı kemer için öldürüp kemer yapmışsın .Sonuçda adam ölen kedisine yapmış ne yaptıysa bence kötü duruyor ancak aynı adam panter derisi cüzdana yada yılan derisi kemere pervane takıp uçursaydı konunun hayvanlar ile ilgili kısmı bence pek ilgi çekip konuşulmayacaktı. 
Birileri kedisi öldükden sonra minik oyuncağını dışarıdan kedi derisi ile kaplıyor, bazılarıda özellikle derisi için öldürdükleri ceylanların dersi ile makam helikopterini içeriden kaplatıyor.

Neyse konu dışı konuşmanın yanında konuya bir katkıda ben yapayım, şu alet basitliğiyle hoşuma gidiyor
http://paranoidnews.org/2010/12/pp37-hover-copter-the-radio-controlled-ufo-flying-saucer/

bymrz

Alıntı yapılan: mcan - 08 Haziran 2012, 20:52:43

Şu an yediğim marul, dedemin dedesine ait molekülleri, elementleri mi içeriyor acaba! :(    Midem bulandı  ;D

Latife bir yana da, gerçekten pek etik değil gibi bu iş ...

Neyse muhittin hocam ;  Senin quad ne oldu ya, hiç video felan koymuyorsun... Ya da ben mi göremedim. Son gelişmeleri merak ediyoruz. İnşallah askıya alınmamıştır...

muhendisbey

Alıntı yapılan: mcan - 09 Haziran 2012, 00:15:54
Buna göre kediyi önceden beslemeyip kafasını da koymasaydı ortada konu kalmaz mıydı? Yada giydiğimiz-kullandığımız deriler bizim beslediğimiz öküzlerden olmaz mı?

Bana göre derisine göre aynı şey ,canlıysa saygı göstermek lazım, kullanıyorsak da bir amacı olmalı.Şu devirde- bu tekstil teknolojisinde hangi hayvanın derisine ihtiyacımız var ki? İnek,koyun vs hayvanları kastetmiyorum bunlar zaten eti için tüketildiklerinden kalan derilerini ayakkabı yapmak mont yapmak bana göre normal .Ama ha kaplanı kürkü için vurup kürk yappıp lüx maazalarda satmışsın , ha yılanı kemer için öldürüp kemer yapmışsın .Sonuçda adam ölen kedisine yapmış ne yaptıysa bence kötü duruyor ancak aynı adam panter derisi cüzdana yada yılan derisi kemere pervane takıp uçursaydı konunun hayvanlar ile ilgili kısmı bence pek ilgi çekip konuşulmayacaktı. 
Birileri kedisi öldükden sonra minik oyuncağını dışarıdan kedi derisi ile kaplıyor, bazılarıda özellikle derisi için öldürdükleri ceylanların dersi ile makam helikopterini içeriden kaplatıyor.

Neyse konu dışı konuşmanın yanında konuya bir katkıda ben yapayım, şu alet basitliğiyle hoşuma gidiyor
http://paranoidnews.org/2010/12/pp37-hover-copter-the-radio-controlled-ufo-flying-saucer/
(Resim gizlendi görmek için tıklayın.)

Sadece derisi için öldürülen hayvanlara bende karşıyım. Üstelik sağlıklı olmadığı da belli.
Ancak bildiğim kadarıyla deri cüzdan, kemer, ceket gibi ürünler zaten eti tüketilen canlılardan yapılıyor tabi özel değilse. Zaten o zaman adı sizin dediğiniz gibi kaplan derisi kürk, timsah derisi ayakkabı gibi isimlendiriliyor.

Hani burada bana sakat gelen, sevmişsin beslemişsin, şimdi de ölüsünden helikopter oyuncak yapıyorsun. Bilmiyorum bana ters geldi işte.