Haberler:

Foruma Resim Yükleme ve Boyut Sınırlaması ( ! )  https://bit.ly/2GMFb8H

Ana Menü

yazılım fiyatı

Başlatan mustafa6106, 11 Temmuz 2010, 16:39:10

teknikelektronikci

Alıntı yapılan: FxDev - 17 Temmuz 2010, 21:45:28
Alıntı yapılan: teknikelektronikci - 17 Temmuz 2010, 19:20:54
Alıntı yapılan: FxDev - 11 Temmuz 2010, 23:02:56
Alıntı yapılan: teknikelektronikci - 11 Temmuz 2010, 22:48:12
Alıntı yapılan: QarizmaCocuq - 11 Temmuz 2010, 22:25:19
Sözüm kimseye değil ama yakında bu tabela işlerinde fpga kullanacaklar az kaldı  :P
iyi fikir hazir fpga ögreniyorken :D en kötü ihtimal max2 cpld :P yada kayan yazi icin virtex7 pro pofff :D

@teknikelektronikci: Hangi dille başladın bu işe acaba? Geçen VHDL'de bir şey yazayım dedim de unutmuşum baya bir..

@QarizmaCocuq: Aslında FPGA güzel olur fakat ülkemiz için şimdilik bu bir hayal gibi. En azından amatör ledçiler için.

selam fxdev
elimde cyclone3 deney kiti var
cizgitagemin 2 dersini izledim ve quartus programini ögrendim ilk 2 dersde schmeatik göstefi diger derslerde vhdl gelecekmis yani simdilik sadece schematik ile 3 led yaktim :) vhdl de ise  temel bir kac bilgi ögrendim diger dersler geldikce ögrenecem insallah :) tabi burda dijital elektornik gördügüm kadari ile cok önemli o yüzden bu arada eski dijital elektronik bilgilerimi tazeliyorum malesef insan unutuyor yapmayinca bu arada bir sey sorcam sana xlinx virtex4 pro yu ise design yaziliminin freee versiyonu destekliyormu ?

İnan Xilinx ISE'yi bilgisayarıma kurbayalı bir 1,5 sene oldu.
Fakat Virtex serisi destekleniyordu ;)

fxdev bayri sen yapma yahu zaten fpga ci cok az var  gerci malesef Türkiyede ben daha 24 serisi pic islemcisini bulamiyorum kaldiki cpld fpga ile proje yapmak rüya bu durumda ugrassakda yazik oluyor zamana
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!