Haberler:

Foruma Resim Yükleme ve Boyut Sınırlaması ( ! )  https://bit.ly/2GMFb8H

Ana Menü

yazılım fiyatı

Başlatan mustafa6106, 11 Temmuz 2010, 16:39:10

mustafa6106

arkadaslar ben bir kişiye para karşılığı yazılım yaptım eğer beğenirse 25 adet yazılımdan pice yazdırtcak.mcuları adam verecek.her pice yazdırmaya nekadar almalyım bi fikir verbilrmisiniz.bu işe 2 uğraştım.bir led animasyon zor birşeyde değil içine PWMde ekleyeceim.
Fikirlerinizi bekliyorum.Ben her picee yazdırışta 3tl dusunuyorum.sizinde fikirlerinizi bekliyorum

Klein

toplamda kaç tane için anlaştınız? Yani sene sonuna kadar toplam kaç tane çipi programlayacaksın?

Erol YILMAZ

Adede göre fiyat ver,
Hem sen mağdur olma hem de onlar olmasın :)

1..4 => 5TL
5..24 => 4TL
25..99 => 3TL
100 sonrası için de => 2.5 TL

gibi.

mustafa6106

deme için birtane vereceğim adama olursa 25 adet alcak ilk etapta.eğer dahada isterse devamını getireceğim

t2

Geçenlerde burada bir iş ilanı vardı. Benzer bir program isteniyordu. Müşteri bu kişi olabilir mi? istiklaltabela gibi bir ismi vardı.

teknikelektronikci

Alıntı yapılan: FxDev - 11 Temmuz 2010, 20:43:21
@t2:

Ben de inan led tabela işi bu diye düşündüm ama yazmamıştım.
Bugünlerde moda oldu. Eskiden gördüğüm entegrelerde 555 4017 falan kullanılıyordu. Şimdi mikrodenetleyiciye dönmüşler sanırım.
LED tabelacılara biraz dikkat etmek lazım, size esnaf ağzı yapıp 3 kuruşa yaptırdıkları şeyleri 500 kuruşa satabiliyor ve sizi gayet sinir edebiliyorlar. Dikkat etmek lazım.

bu konuda %100 haklisin sahsen zamaninda bende birisine (reklamciya) ne programlar yazdim günlerimi gecelerimi verdim verdigi parayi ne siz sorun ne ben söyliyeyim sokakda dilensem herhalde daha fazla kazanirdim :D mustafa o yüzden sende dikaktli ol adami önce sor sorustur isleri nasilmis bakalim :D sonra fiyati katlar veya düsürürsün :)
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

Ankaralı

Sözüm kimseye değil ama yakında bu tabela işlerinde fpga kullanacaklar az kaldı  :P
@ NEXYS2

mustafa6106

:) tamam sağolun arkadaşlar yorumlarınız için.fpga kullanılacağını zanledmiyorum büyük birşey olsa pc kontrollü yapılıyor ben adama yuruyen ışık için yazılım falan yapmıyorum oyle bir yazılım istese yazlım başına 20 tl den aşagıya almam(boyle birşey yaptım yazılım + panosuna 2 hafta uğraştım encokta yazılımına)...Ama yapacağım kişiye yaptığım program buyuk birsey değil butona bastıkca değişik animasyonlar çıkıyor bunu oyuncak arabaya montaj edecekmiş.25 adet alcak ilk etapta yazılım başına 4 tl alırım yada 3tl

teknikelektronikci

Alıntı yapılan: QarizmaCocuq - 11 Temmuz 2010, 22:25:19
Sözüm kimseye değil ama yakında bu tabela işlerinde fpga kullanacaklar az kaldı  :P

iyi fikir hazir fpga ögreniyorken :D en kötü ihtimal max2 cpld :P yada kayan yazi icin virtex7 pro pofff :D
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

mustafa6106

nedir bu vhdl ve fpga fazla birsey bilmiyorum bunlar hakkında mculardan farkı nedir bunların.dspic gibi birşeymi bunlarda

yas

Valla arkadaşlar bence tabela işi için fpga çok uçuk olur. Sonuçta tabela işinde yapılan işler yürüyen ışık uygulamaları ve gelişmiş türevleri. Bu tarz bir işi
fpga kullanarak yapmak biraz fpga hakaret gibi olmazmı?  :D Bu aynı şuna benziyor, el arabasıyla taşınabilecek bir gük için gemi kullanmaya benziyor.
Abartmaya gerek yok bence fpga ler bence daha etkin kullanılmalı ha öğrenme amaçlı yapılabilir ama tabela uygulamaları için şatavattan başka bir şey değil bence

Ankaralı

Alıntı yapılan: yas - 17 Temmuz 2010, 11:33:09
Valla arkadaşlar bence tabela işi için fpga çok uçuk olur. Sonuçta tabela işinde yapılan işler yürüyen ışık uygulamaları ve gelişmiş türevleri. Bu tarz bir işi
fpga kullanarak yapmak biraz fpga hakaret gibi olmazmı?  :D Bu aynı şuna benziyor, el arabasıyla taşınabilecek bir gük için gemi kullanmaya benziyor.
Abartmaya gerek yok bence fpga ler bence daha etkin kullanılmalı ha öğrenme amaçlı yapılabilir ama tabela uygulamaları için şatavattan başka bir şey değil bence

Yav hocam bu şaka idi  ;D elbette fpga'nın kullanım alanları farklı buna sözümüz yok banada böyle tabelacılardan teklifler geliyor diyorum ki animasyona sen karışma kaç harften oluşacak tabela bunu soruyorum? Atıyorum 20 harf mi? O zaman fiyat 100TL entegrelerde bana ait.Bu işi yapan arkadaş fazla ucuza kaçma bu işte.Piyasayı öldürme diye bir tabir vardır ya hani.Zaten kolay bişey olsa kendileri yapardı sana bana eyvallah etmezlerdi !!!
Bence;
1-10 harfe kadar 50 60 TL fiyat ver.
15-20 harfe 100 TL fiyat ver gibi...
@ NEXYS2

picusta

Ledlıi panolarda FPGA kullanımı için Spartan3 notlarına bakın : 80 adet picoblaze (8 bit işlemci ) tek çipin içine gömüyorlar böylece hem pcb yerinden hem fiyattan tasaruf ediyorlar

camby

tarama hızı da 1000Hz mi : )

teknikelektronikci

Alıntı yapılan: FxDev - 11 Temmuz 2010, 23:02:56
Alıntı yapılan: teknikelektronikci - 11 Temmuz 2010, 22:48:12
Alıntı yapılan: QarizmaCocuq - 11 Temmuz 2010, 22:25:19

iyi fikir hazir fpga ögreniyorken :D en kötü ihtimal max2 cpld :P yada kayan yazi icin virtex7 pro pofff :D

@teknikelektronikci: Hangi dille başladın bu işe acaba? Geçen VHDL'de bir şey yazayım dedim de unutmuşum baya bir..

@QarizmaCocuq: Aslında FPGA güzel olur fakat ülkemiz için şimdilik bu bir hayal gibi. En azından amatör ledçiler için.

selam fxdev
elimde cyclone3 deney kiti var
cizgitagemin 2 dersini izledim ve quartus programini ögrendim ilk 2 dersde schmeatik göstefi diger derslerde vhdl gelecekmis yani simdilik sadece schematik ile 3 led yaktim :) vhdl de ise  temel bir kac bilgi ögrendim diger dersler geldikce ögrenecem insallah :) tabi burda dijital elektornik gördügüm kadari ile cok önemli o yüzden bu arada eski dijital elektronik bilgilerimi tazeliyorum malesef insan unutuyor yapmayinca bu arada bir sey sorcam sana xlinx virtex4 pro yu ise design yaziliminin freee versiyonu destekliyormu ?