uzaktaki bir yazıcıyı nasıl kullanırım

Başlatan ccreco, 24 Temmuz 2010, 17:19:04

ccreco

merhaba arkadaşlar.
uzak yerdeki bir yazıcıyı kullanmak istiyorum. Mesafe 150 metre kadar. Bu konuda yardımlarınıza ihtiyacım var.
rs232 yi rs485 e çevirilip bu şekilde kullanılabilir mi.
Veya Router vb. cihazlar ile mümkün mü bu.
Bu söylediklerim olabilir se bana nasıl yapılacağı konusunda yardımcı olur musunuz.
Yardımlarınızı bekliyorum

Analyzer

Selam,

Her iki bilgisayar arasına network kablosu çekilerek network oluşturulabilir. Veyahut her iki bilgisayar internete bağlıysa aralarında VPN kurulup network bağlantısı sağlanabilir. RS232'den printer'ınızı çalıştırabiliyorsanız RS232<->RS485 çeviriciler denenebilir ancak onun kablosunu çekmek yerine network kablosu çekmek bence daha mantıklı.

Analyzer
Üşeniyorum, öyleyse yarın!

ccreco

Yalnız bir bilgisayar var yazıcının yanında bilgisayar kullanmıyacam.
Kablo çekmek problem değil 150 metre cat6 kablomuz var.
Yazıcı rs232 ile çalışmakta barkod yazıcı.
Dediğiniz gibi rs232-485 çevirici ile yapılabilirse benim nasıl bir işlem yapmam lazım.
Çeviricileri inceledim biraz yazıcı çıkışına bu çeviriciden bir adet olarak kullanmak yeterli oluyor mu. yoksa bilgisayar tarafına da bir çeviricimi koymam lazım. Çeviricilerin programları felan sanırım. bana daha geniş bilgi verebilir misiniz.

FFT

iki tane rs485 çeviriciyle halledersin, 150mt hiç sorun olmaz.
git al 2 çevirici başka hiçbirşeye gerek yok.

ccreco

http://www.hemensatinal.com/index.php?p=show&pid=5709&k_id=21&kn=21

linkteki üründen alıyorum. rs232 tarafının birini yazıcıya diğer çeviricini rs 232 sini bilgisayara bağlıyorum. Rs 485 tarafında 4 tel bağlanacak yer var buralarıda birebir birbirine bağlıyorum. ekstra başka bişeye gerek kalmadan işlem tamam olacak. değil mi.

FFT

Aynen, rs485 tarafında A->A, B->B şeklinde birebir bağlaman yeterli. Güzel ekranlı bir kablo da kullanırsan dayanıklı bir sistemin olur

ccreco

çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için.
İyi akşamlar