2400 watt anfi

Başlatan anl_ozrmn, 28 Temmuz 2010, 14:19:16

anl_ozrmn

merhaba arkadaşlar bende 2400 watt alpın anfi var bunu evde besleye bilmek için bi güç kaynagına ihtiyacım var kaç amper olması lazım yardımcı olursanız sevinirim

H@S@N

2400 watt rms gücümü yoksa peak gücümü.ama ortalama 15-20 amper verebilecek bir güç kaynağı işine yarayabilir.
satılık STM32F4-Discovery kit...

anl_ozrmn

anfi 450x4 rms gücünde ama 15  20  amper işimi görceni sanmıyorum bidaha hesapla istersen :)

dhan000

hocam burdan biraz zor hesaplanır...450x4=1800watt eder  verimini bilmiyoruz ama  kayıplarla beraber 2400watt güç çeker dersek 12voltta 200amper verebilen bir güç kaynagı gerekir...
ama siz yinede bu anfinin girişinde bulunan sigortaya bakın  o kaç amperse o kadar ampere ihtiyacınız vardır...
doğrusu ben şimdi bu siğırtanın kaç amperlik olduğunu merak etttim ...
kolay gelsin.

anl_ozrmn

üzerinde 100 amper sigorta var

Franisto

birkaç tane pilgisayar smps ini paralel bağlayın. olsun bitsin. 1 tane spms ile de çalıştırabilirsiniz. fakat sesi yükselttiğinizde ses bozulur bu noktada daha yüksek amper gerekir bunun içinde 2. yi 3. yü ihticaınıza göre paralel bağlarsınız, smps leri paralel bağlarken olası ters akımları önlemek için çıkışlarına 1 er diyot (uygun amperde)  koyabilirsiniz. bence en pratik ve en uygun fiyatlı çözüm budur.

t2

Alıntı yapılan: anl_ozrmn - 28 Temmuz 2010, 14:19:162400 watt alpın anfi var bunu evde besleye bilmek için bi güç kaynagına ihtiyacım var
Evde besleyecekseniz 2400watt a gerek yoktur. 100w ile besleyin fazla bile gelir.

mcn

Bende onu merak ediyorum,hocam evde 2400 Watt ı ne yapacaksınız acaba.Geçenlerde yaptığımız 1000 W power anfiyi düğünde kullandılar tüm ilçe dinliyordu :D
www.teknikyazi.com --üşenme,erteleme,vazgeçme...

H@S@N

10-15 amper işinizi fazlasıyla görür.merak etmeyin.üzerindeki 100 a sigorta yı okadar dikkate almayın.nedenin ise siz o anfiyi evde tam performans ile çalıştıramazsınız.zaten sağlık açısından da iyi olmaz.evde sürekli olarak 100-150 watt rms işinizi fazlasıyla görür.şahsen kendi yaptığım 250 watt rms anfinin sesini sonuna yaklaştırdığımda
1-)250 watt rms alpineden kokular gelmeye başlıyor.
2-)evde oynamadık parça kalmıyor.
onu kasdederek size 10-15 amper yeter dedim.yoksa tabiki 2400 wattlık anfiye yeterli olmaz.ama dediğim gibi ev ortamında fazla bile gelir.
satılık STM32F4-Discovery kit...