Haberler:

Forum kuralları güncellendi LÜTFEN  okuyunuz:  https://bit.ly/2IjR3ME

Ana Menü

Uydu çoklama

Başlatan Fixxer, 09 Ağustos 2010, 10:42:40

Fixxer

Bir uyduyu birden fazla televizyonda izlemek istiyorum ve bu konuda bilgisi olan arkadaşların yorumlarını bekliyorum. Sanırım bu işin tek dezavantajı uyduda hangi kanal açıksa, onu izlemek zorunda kalacağız ama olsun, problem değil.

Herkese kolay gelsin arkadaşlar.
...............................

tayyar

bir den fazla reciverin varsa tek çanaktan farklı tv lerde farklı kanalları izleyebilirsin.

örnekleri 2 tv için yaparsak

1. seçenek: 1 adet çanak 1 adet çift çıkışlı lnb 2 adet reciver 2 adet tv

çanaktaki çift çıkışlı lnb den 2 farklı recivere 2 adet kablo gider ve iki farklı tv birbirinden bağımsız olarak farklı kanalları izler.

2. seçenek: 1 adet çanak 1 adet standart tek çıkışlı lnb 2 adet reciver 2 adet tv

tek çanaktan çıkan kablo öncelikle ilk recivere girer. sonrasında ilk reciverde bulunan loop çıkışından diğer recivere gider. bu şekildede bir birinden bağımsız olarak farklı kanallar izlenebilir.

3. seçenek. 1 adet çanak 1 adet standart lnb 1 adet reciver 2 adet tv

burada tek çanaktan çıkan kablo recivere gider reciverden (artık nasıl bir çoklama tekniği ileyapılır bilemiyorum) 2 farklı tv ye gider.
Bu seçenekte tv ler reciverde o anda hangi kanal açıksa eş zamanlı oalrak onu izlerler ( bağımlıdırlar )

--EGEMENLİK KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR--

emrahmrcn

http://www.next.com.tr/default.asp?git=9&urun=221

Kullanma Kılavuzunu okursan sistem modelini anlarsın, iyi çalışmalar
Benim yaradılışımda bir ayrıcalık varsa o da TÜRK olmamdır. M.K ATATÜRK

muhittin_kaplan

çoklu lnb ler var. ama erbirine ayrı rec. gerek.

gladi

quadro lnb alacaksın

bu lnb nin özelliği vertikal,H vertikal , horzantal ,H H  olması ...

elindeki recever adedi ne olursa olsun ... her hangi kanalı izlemek istiyorsan kanalın tp si ne ise lnb de onunla ilgili yere giriyorsun ...

misafir olan kimse, beraberce getiremediği birşeye kalbini bağlamaz.

OG

2 izleme için twin LNB ( 2 ayrı çıkışı vardır) direk receiver girişlerine.

2 den fazla izleme için Quadro LNB ve switcher.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.