75 liraya komple hobby cnc kontrol satıyorlar

Başlatan Analyzer, 21 Ağustos 2010, 12:38:37

teknikelektronikci

Alıntı yapılan: muhittin_kaplan - 04 Eylül 2010, 01:01:15
ebaydan çok alışverişim olu. hiç problem yaşamadım. gelmeyen 2 ürünün parasınıda paypal den geri aldım

kac günde göndermezlerse hocam ?
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

mozkan87

Alıntı yapılan: teknikelektronikci - 04 Eylül 2010, 09:45:39
Alıntı yapılan: muhittin_kaplan - 04 Eylül 2010, 01:01:15
ebaydan çok alışverişim olu. hiç problem yaşamadım. gelmeyen 2 ürünün parasınıda paypal den geri aldım

kac günde göndermezlerse hocam ?

Genelde 2 hafta sonunda geliyor ama bazen 3 haftaya uzayabiliyor.

teknikelektronikci

Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

electronblue

Hocam şahsi olarak algılamayın affınıza sığınarak belirtmek isterim ki picprojede bu tarz mesajlar bazen sıkıntı yaratabiliyor.

Ben her yerli üretimin reklamının yapılması taraftarıyım,isterim ki benim insanım gelişsin, benim insanımın ailesinin karnı doysun.

Yine de bazen reklam içerikli mesajlar , mesaj sahibinin başını ağrıtabiliyor.

Bilginize, saygılar...

teknikelektronikci

Alıntı yapılan: electronblue - 23 Eylül 2010, 22:16:21
Hocam şahsi olarak algılamayın affınıza sığınarak belirtmek isterim ki picprojede bu tarz mesajlar bazen sıkıntı yaratabiliyor.

Ben her yerli üretimin reklamının yapılması taraftarıyım,isterim ki benim insanım gelişsin, benim insanımın ailesinin karnı doysun.

Yine de bazen reklam içerikli mesajlar , mesaj sahibinin başını ağrıtabiliyor.

Bilginize, saygılar...

bende bu konuya deyinecektim vazgectim cünkü dedigin gibi türk girisimci reklami oluyor ama yinede yeri sanirsam burasi degil forum kurallarinda bu konuda bir degisiklik olmadiysa arkadasin yazisi reklama giriyor ve yasak oluyor :)

KAZIMUGUR

İlgili konuda ancak ilgili kişilerin işine yarayacak bir şey.
Mesela sayın moderatörümüz leenmen in linkini verdi , demekki sorun yok.

Hem belki başka bilgilerde verir bir şeyler öğreniriz. ::)

Ne nerede ve kaç para bilmek yararlı oluyor.

Analyzer

Selam,

Ben şahsen direkt reklam yapma amacıyla gelen ve mesaj sayısı sadece 1-2 olan mesajları düzeltmeyi tercih ediyorum. Onun dışında bir sıkıntı yok. Genel düşünce de bu yönde. Sonuçta buradaki forumdaşlarımız firmalar nezdinde potansiyel müşteri. Ancak her elektronikçinin muzdarip olduğu, malzeme sıkıntısı baş gösterince "şunu şuradan alabilirsin" diye hepimiz söylüyoruz. Yani rahat olalım, bence bir problem yok :)

Analyzer
Üşeniyorum, öyleyse yarın!

peko

Yukarıdaki kartı yaptım, gayet sağlıklı ve güzel çalışıyor. Uzun zamandır kullanıyorum...

Tavsiye edebilirim..

http://www.st.rim.or.jp/~hide-i/tools/cnc-bord/tools-cnc-bord.html
" Bazıları zeka'sını iş'i zorlaştırmak için, bazıları ise kolaylaştırmak için kullanır.. "

teknikelektronikci

Alıntı yapılan: peko - 26 Eylül 2010, 02:24:27
(Resim gizlendi görmek için tıklayın.)

Yukarıdaki kartı yaptım, gayet sağlıklı ve güzel çalışıyor. Uzun zamandır kullanıyorum...

Tavsiye edebilirim..

http://www.st.rim.or.jp/~hide-i/tools/cnc-bord/tools-cnc-bord.html

hocam entegrelerin markasi ne bunda ?

bende tb60 li devre var hazir almisdim motorlar i bosta cevirmek istedim motorlar dönmeye basliyor ancak belli bir süre sonra sanirim rezonansa girip kitleniyor ama mach3 de halen devam ettigi gözüküyor motor ayarlari ile oynadim ama faydasi olmadi sizce bunun sebebi nedir bir bilginiz varmi ?

peko

stk-japan / SLA7062M

Ben yaptım kullanıyorum, herhangi bir rezonans durumu ile karşılaşmadım. Bu gibi durumlar için sürücü katı ayrı modüller halinde yapılabilir. Verdiğim linkte'de hem tümleşik hemde modül halindeki çizimleri mevcut. SLA7062M fiyatıda 10-20 TL civarında.

" Bazıları zeka'sını iş'i zorlaştırmak için, bazıları ise kolaylaştırmak için kullanır.. "

frkcn

Alıntı yapılan: peko - 26 Eylül 2010, 02:24:27

Tavsiye edebilirim..

Siteye baktım devre şeması vs göremedim ? Yer gösterebilirmisin Çincem biraz zayıfta :)

Bugün ömrümün geride kalan son günü...

KAZIMUGUR

Malzemeleri almadı isen :
İlk sayfada @Analyzer hocamız link vermiş.
Kargo dahil 58 dolar*1.4=81 TL kapına teslim.
TB6560AHQ ve uygulandığı bord gayet başarılı.

http://cgi.ebay.com/3A-12-36V-TB6560-3-Axis-CNC-Motor-Driver-Stepper-Step-/170497279396?pt=LH_DefaultDomain_0

tayyar

--EGEMENLİK KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR--

KAZIMUGUR

Özel mesaj atılıp halledilebiliyor benzeri durumlar.
Bazıları ise kabul etmiyor.
@Analizer in vediği sadece bir örnekti.
eBay de cnc driver diye aratsanız benzeri (TB6560) en az 100 örnek var.

Mesela :

http://cgi.ebay.com/New-4-Axis-CNC-Stepper-Motor-TB6560-Driver-Board-/320604472853?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item4aa5840615

Başka başlıklarda belirtmiştik , ben @jarod19810127 bu adamdan çok ürün aldım.Hiç sorunsuz geliyor.
Bir kaç fiyatı 150 den yüksek siparişim oldu .Maille belittrim gümrük sorun diye.
Gift item gibi yolluyor , sadece shipping yazıyor falan...
Bu elemanın cnc ürünü çok  :
En ucuzu demiyorum ama bu fiyat işi çok değişken .
Lazım olduğu gün araştırmakda yarar var.
Bu gün karar veriyorsunuz yarın sipariş vereceksiniz bir bakıyorsunuz benzeri 10 ürün eklenmiş bile.

http://shop.ebay.com/jarod19810127/m.html?_nkw=&_armrs=1&_from=&_ipg=25

Bir şeye dikkat edin ,satıcının geri dönüşleri iyi olsun ,inceleyin !