mobese kamerasındaki parazit

Başlatan anl_ozrmn, 23 Ağustos 2010, 13:36:22

anl_ozrmn

arkadaşlar elimde bi tane mobese kamerası var bozuktu tamir ettim ama bi sorunu daha var bu kamera 360 derece döne biliyor kamera hareketsizken görüntü çok güzel ama kamera panel ile haberleşerek dönmeye başladımmı görüntüde parazit oluyor bunu nasıl önleye bilirim

yas

Kameranın kendisinde problem olabileceği gibi büyük bir ihtimalle beslemesinde problem olabilir. Başka bir güç kaynağı ile denemeni öneririm.

anl_ozrmn

onuda denedim ama düzelmedi yalnız panelde otomatiğe aldıgımda motorlarda çalışırken sorunsuz çalısıyor rx tx haberleşme yoluyla haberleşiyorlar rx tx teki paraziti önlemem lazım

tayyar

Görüntü sinyali taşıyan kabloların zırhlamasına dikkat etmek gerekebilir. paraziti oradan kapıyor olabilirler.

faraday kafesi güzel bir örnek.
--EGEMENLİK KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR--

aslan_korhan

RS485 hattındaki sadece DATA+ ve DATA- uçlarını bağla, şaseyi kullanma.
Eğer şase bağlı değil ise birde bağlamayı dene...
Dünyada 10 çeşit insan vardır. Binary bilen ve bilmeyenler.

anl_ozrmn

sadece data + ve data - uçları var şase yok yani 2 kabloylaa sizin demek istediğinizi anladım panelin şasesi ile kameranın şasesini birleştir diyosunuz bunu denememiştim mantıklı deneyince sonucu yazarım yardımlarınız için saolun

anl_ozrmn

denedim hiç bir fark olmdı sonuç hala aynı

aslan_korhan

Kameranın RS485 haberleşme entegresinde sorun olabilir veya buna bağlı olan sonlandırma dirençlerinde vs.
Haberleşme yaparken RS485 entegresi fazla akım falan çekiyorsa kamerayı etkiliyor olabilir.
Dünyada 10 çeşit insan vardır. Binary bilen ve bilmeyenler.