Elektronik öğrenmek ? PIC Programlamak ?

Başlatan koray34, 26 Ağustos 2010, 16:10:14

koray34

Arkadaşlar, ben elektronik hakkında oldukça cahilim ,ama internette dolaştıkça ve yapılanları görünce müthiş bir merakım oluştu, öğrenmek istiyorum.  Sizden beni bir konuda yönlendirmenizi isteyeceğim. Elektronik devreleri anlamak hatta yapmak istiyorum. Özellikle led devreler konusunda bilgi sahibi olmak isityorum. Bu konuda bir temelim olmadığından bir kursa gitmeliyim diye düşünüyorum. Sİzce nasıl bir kurs olmalı, pic proglama diye bir kurs var örneğin, ne yapmalıyım ?  Şimddien teşekkür ederim vereceğiniz tavsiyelere...

t2

Pic programlama kursundan önce temel elektronik  ve dijital elektronik konularında 3-5 saatlik eğitim almanız yararlı olur.  Sayı sistemleri, hex binary,  and or kapısı gibi.. Vaktiniz de müsaitse hızla öğrenebilirsiniz.  İnsanın kendi kendine öğrenmesi uzun sürer. nereden başlayacağını bilemez. ve çok yavaş ilerler. Ama kurs olursa çok hızlı olur. Dersanelerin Üniversite sınavına  hazırlaması gibi sadece gereken konuları ve kestirme yolları anlatırlar.

Aslında yakınlarınızda  bu işi bilen biri varsa onu kafaya alabilirseniz çok güzel anlatır. Hem anlatan kişi içinde zevktir.

koray34

verdiğiniz bilgi için çok teşekkür ederim, istanbul kadıköyde oturuyorum yakınlarımda bana bunu anlatabilecek bir kişi var ise ders de alabilirim, kurstan daha hızlı ve istikrarlı olacağını tahmin ediyorum.

t2

Alıntı yapılan: koray34 - 26 Ağustos 2010, 16:56:10
verdiğiniz bilgi için çok teşekkür ederim, istanbul kadıköyde oturuyorum yakınlarımda bana bunu anlatabilecek bir kişi var ise ders de alabilirim, kurstan daha hızlı ve istikrarlı olacağını tahmin ediyorum.
Ben ümraniyedeyim saati 50 lira  gibi olur.  minimum 3 saat. Hafta sonu müsait oluyorum yerimiz müsait. Deneyerek öğretebiliirm. Zaten 3- 5 saat sonra  artık  kursa ihtiyacınız kalmaz kendiniz ilerlersiniz. Gerekli ilaçlı ve vitaminli programları da hap gibi bir CD içerisinde veririm. oradan buradan toplamakla uğraşmazsınız.  Bu programların çoğu zaten forumlarda var. ama ölü linkleri ayıklamakla uğraşacaksınız. zor iş.

Tüm bunları  yakınlarda ikamet eden başka arkadaşlar da yapabilir.

koray34

söylediğiniz olay mantıklı, bunu düşünebiliriz.