klasörde sık kullanılanlar

Başlatan erkan614, 30 Ağustos 2010, 13:38:15

erkan614

resimde görünen klasör görüntüsünde sık kullanılanlar sekmesinde eskiden hızlı erişmek için masaüstü, downloads, belgeler gibi ikonlar vardı çok yardımcı oluyordu şimdi yanlışlıkla silindi daha geri getiremiyorum nasıl çözerim?
[IMG]http://img685.imageshack.us/img685/9210/ekranalntsuu.jpg[/img]

JKramer

http://www.simplehelp.net/2007/07/28/how-to-set-custom-shortcuts-in-the-windows-xp-save-as-dialog-box/

XP için böyle, sizin işletim sistemi Vista ya da 7 sanırım, denemek lazım.

Ek: 7 için şöyle bir şey varmış.

muhittin_kaplan

radres

CCS C ile alakasını anlayamadım?

muhittin_kaplan

ccs yi kurduğunuzda bu kısayolları değiştiriyor. registerden sildiğinizde artık göremiyorsunuz.

RcALTIN

Masaüstü>[Kullanıcı Adı]>Bağlantılar klasöründe orada çıkan bağlantıların kısayolları olur normalde, üstte olduğu gibi... Sizde bunlar silinmiş olmalı:
Masa üstü için: Boş bir alanda sağtık>Yeni>Kısayol, konum için C:\Users\[Kullanıcı Adı]\Desktop yazıp oluşturuyoruz.
Karşıdan yüklemeler için: Boş bir alanda sağtık>Yeni>Kısayol, konum için C:\Users\[Kullanıcı Adı]\Downloads yazıp oluşturuyoruz.
Son Yerler için nasıl yapılır bilmiyorum çünkü kısayolun konum kısmında "Son Yerler" yazıyor kısayolunda ve yeni birtane oluştururken bunu yazınca kabul olmuyor.

Oluşturduğunuz kısayolları bağlantılara atın, tüm pencereleri kapatıp yeniden açtığınızda düzelmiş olması gerekiyor...
KİMSEYİ ENGELLEDİĞİM YOK, ÖZEL İLETİ DEVRE DIŞI !

erkan614

bağlantılar klasörü yok bende galiba onu sildim

RcALTIN

Az önceki denemelerimde bende sildim bağlantılar klasörünü ancak tekrar oluştu v.s derken en sonunda tekrar oluşmadı ve çözüm arayışına girdim, nette pek bir bilgi bulamadım ve aklıma yeni bir kullanıcı hesabı açıp oradaki bağlantıları çalmak geldi  :D ve başarılıda oldum...

"test" adında farklı bir yönetici hesabı oluşturun(tırnaklar yok tabiki),
mevcut oturumu kapatıp oluşturduğunuz hesapla oturum açın,
[kullanıcıadı]("test" oluyor haliyle) klasöründeki "Bağlantılar"a sağ tık>özellikler>"Konum" sekmesine tık>Kutudaki C:\Users\test\Links yolu test kısmına gerçek kullanıcı adınızı yazıp taşı deyin, uyarılara evet deyin ve kendi hesabınıza geçin, sorun çözülecektir... açtığınız geçici hesabı kaldırın.
KİMSEYİ ENGELLEDİĞİM YOK, ÖZEL İLETİ DEVRE DIŞI !