yardım ediinn arkadaşlarrr...

Başlatan yunus1988, 16 Eylül 2010, 00:07:31

yunus1988

uzun zamandır pc de kamera üzerindeki mikrofon ile şarkı yapıyorum ama hem ses çok yakın geliyo hemde arkada çaln müzik sesin altında kalıyo.. acaba ayrı bir microfon alsam sorunum çözülür mü??? lütfen yardım edin...

chailuck

Alıntı yapılan: yunus1988 - 16 Eylül 2010, 00:07:31
uzun zamandır pc de kamera üzerindeki mikrofon ile şarkı yapıyorum ama hem ses çok yakın geliyo hemde arkada çaln müzik sesin altında kalıyo.. acaba ayrı bir microfon alsam sorunum çözülür mü??? lütfen yardım edin...
ben senin yerinde olsam ( ben yatım gayet ;) ) birtane mixer yaparım. onuda 3.5 mm jackla yine pcye gırerım.
ben gıtar calıyorum gıtara ayrı mıkrofon kendıne ayrı mıkrofon kullanırsın kımın sesını one kımınkını arkaya ıtecegıne sen karar verırsın ;)
nasıl ?
İmkanın sınırlarını görmek için imkansızı denemek lazım. (Fatih Sultan Mehmet)  Ayıplarını gördüğünüz komşuyu kınamayınız. Sırlarını açıklamayınız.Çünkü gördüğünüz bu sır size emanettir, emanete hıyanet kötü ve çirkin bir filldir. (Hacı Bayramı Veli )  meyve veren ağacın taşlanması çok hoş ;)

OG

Yunus hem başlığın anlam içermiyor hem aynı konuyu tekrarlı açmışsın https://www.picproje.org/index.php/topic,29667.0/topicseen.html .
Başlığı editle.

Diğer mesajda da
Alıntı Yapkamera üzerinde buunan mikrofon ile şarkı yaptım ama ses bi acayip geliyo ses hem çok kalın hemde derinlik yok.. sese derinlik vermem bi program yok mu lütfen yardım edin...
demişsin.

Bu tip işlerin kayıtları stüdyo ortamında tertemiz bir şekilde yapılır. Mix eko vs işleri özel ses masası ve cihazlarla yapılır.

Sen öncelikle sesi temiz olarak kaydetmen lazım. Diğer işlemleri PC ortamındaki birtakım programlarla yapabilirsin. Örneğin Cool Edit Pro
http://hotfile.com/dl/69737772/968d229/cep21.rar.html
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

t2

Sesleri ayrı ayrı kaydedip mix işini programla güzelce yapabiliyoruz. Cooledit taş gibi program

yunus1988

ya zaten ben cool edit i kullanıyorum ama hiç bir işe yaramıyo anfimilator lazımmış...