Haberler:

Foruma Resim Yükleme ve Boyut Sınırlaması ( ! )  https://bit.ly/2GMFb8H

Ana Menü

iPhone 4 ....

Başlatan cetinkaya, 17 Eylül 2010, 18:33:44

picmanya

bir kaç gündür bende bunlardan araştırıyorum.
ekran olarak dünyada en büyüğü htc bu noktada şüphe yok.
bir alt ekran büyüklüğünde en iyisi hangisi diye araştırdığımda.
Samsung galaxy s modeli ön plana çıkıyor.yeni çıkan bir kaç gündür satışı olan bir model bu.
bundan almayı düşünüyorum.
bununla amacım amacım gittiğim kafe kütüphane ve alış veriş merkezleri türü yerlerde wireless üzerinden internete ücretsiz erişim.
büyük ve kaliteli bir ekranda dvd film,mp4 video clip tarzı eğlence amaçlı görüntüleri izlemek.
son olarakda video kamera ve resim çekme özelliğinden istifade etmek.
ve kaliteli görüntüler kaydetmek.
birde beni arayana alo deyeyim yetiyor.

öğrendiğim kadarı ile pc de nasıl bir video,dvd izliyorsak bunada aynen pc ye yüklediğimiz gibi kolaylıkla yükleyip izlemek artık mümkünmüş.ara dönüştürücü bir yazılımı pc ye kurup buna uygun konvert etme modası geçti artık diyorlar.

nokia N95 de bu sorunum vardı.

apple iPhone modellerini hiç beğenmiyorum reklamı fazla abartılı yapılıp reklam amaçlı ücreti düşük olarak gazetecilere ve televizyonculara çok verilmesindenmi kaynaklıdır nedir bilmiyorum abartılıyor bu cihaz.
belkide işletim sisteminden kaynaklı bir ön yargım olabilir.

havadan bedavaya bile elime verseler elden uygun şartlarda çıkmaya bakarım diye düşünüyorum.

pc ye çok yakın olmakda ve pc ye yakın onunla dost cihazlar kullanmakda her zaman fayda var.

fyazgan

iphone amerikada piyasaya sürüldüğünde aldım yaklaşık bir yıl sonra 3g versiyonu çıktığında da Türkiye 'ye geldi. 1 ay kadar öncede Macbook Pro aldım. Sadece şunu söyleyebilirim Apple 'ın ürünlerinin diğerlerinin 2-3 katı olmasının bir sebebi var bunuda ancak kullanarak anlayabilirsiniz. Apple logolu bir alet ile diğer ticari amaçla bir sürü versiyonu çıkmış saçma sapan aletleri bence kıyaslamak komik geliyor bana. Şunu söyleyebilirim ki apple ın sitesinden iphone 4 ün tanıtımını baştan sona dinleyin Steve size iphonun ne olduğunu anlatacaktır. Bu arada iphone 2g yi almamda uzun zaman bekledikten sonra bir bilgisayar oyununun iphoneda çıkması sebebiyle olmuştu. Oyunu evdeki masa üstü bilgisayarım oynatamazken bir telefon bu oyunun basitleştirilmiş bir verisyonunu çalıştırması bana garip gelmişti apple sitesinde tanıtımı izlerken 1 saat civarındaydı. Acaba şakamı yapıyorlar diye çok merak etmiştim. Performansı çok farklı mutlaka elinize alıp en azından diğer telefonlarla kıyaslayın söylentilerden çok. Neden bu kadar uzun yazdığımı merak eden varsada insan bu telefonu kullandıktan sonra sanırım biraz fanatik hale geliyor:). Bu arada yurt dışından iphone 4 'ü getirttim diyen arkadaş nasıl düşük fiyata getirmeyi başarmış açıklarsa sevinirim. Teşekkürler.

teknikelektronikci

Alıntı yapılan: fyazgan - 29 Eylül 2010, 05:37:03
iphone amerikada piyasaya sürüldüğünde aldım yaklaşık bir yıl sonra 3g versiyonu çıktığında da Türkiye 'ye geldi. 1 ay kadar öncede Macbook Pro aldım. Sadece şunu söyleyebilirim Apple 'ın ürünlerinin diğerlerinin 2-3 katı olmasının bir sebebi var bunuda ancak kullanarak anlayabilirsiniz. Apple logolu bir alet ile diğer ticari amaçla bir sürü versiyonu çıkmış saçma sapan aletleri bence kıyaslamak komik geliyor bana. Şunu söyleyebilirim ki apple ın sitesinden iphone 4 ün tanıtımını baştan sona dinleyin Steve size iphonun ne olduğunu anlatacaktır. Bu arada iphone 2g yi almamda uzun zaman bekledikten sonra bir bilgisayar oyununun iphoneda çıkması sebebiyle olmuştu. Oyunu evdeki masa üstü bilgisayarım oynatamazken bir telefon bu oyunun basitleştirilmiş bir verisyonunu çalıştırması bana garip gelmişti apple sitesinde tanıtımı izlerken 1 saat civarındaydı. Acaba şakamı yapıyorlar diye çok merak etmiştim. Performansı çok farklı mutlaka elinize alıp en azından diğer telefonlarla kıyaslayın söylentilerden çok. Neden bu kadar uzun yazdığımı merak eden varsada insan bu telefonu kullandıktan sonra sanırım biraz fanatik hale geliyor:). Bu arada yurt dışından iphone 4 'ü getirttim diyen arkadaş nasıl düşük fiyata getirmeyi başarmış açıklarsa sevinirim. Teşekkürler.

merhaba
dediklerinize aynen katilyiorum iphonu gercekten kullanan bilir
ben önceki sayfada yanlis yazmisim 500 tlye aldigimi yazmisim kusura bakmaiyn nedense bende bilmyiorum ama yanlis yazmisim 750 chf ye aldim yaklasik 1000 lira ediyor forum sakinlerindne özür dilerim böyle hata yaptigim icin ayrica getirtmedim kendim zaten yurtdisindayim direk kendim aldim
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

t2

Şebeke çekmeme durumu gerçek bir sorun değil mi? Elinizi garip bir şekil yaparak konuşmak zorunda kalıyor muşsunuz, Hatta buna yol açan personel işten ayrılmak zorunda kalmış. Gerçekte böyle bir sorun yok mu? itiraf ettiler diyorlardı

muhittin_kaplan

Bunu Anlayamıyorum. Sanırım Sorun Bende. Sadece Biryere bağlı kalmamak gibi bir psikoloji içiresindeyim.
Sadece "i" lardan birini alıp apple a bağlı kalıyorsunuz. ne yaparsanı zyapın apple olmak zorunda kalıyor. Yazılım atacaksınız mac olacak. geliştirme oramı mac olacak vs.
ben almadım. kullanmadım. win mobile olan bir sistemi tercih ederdim. visual studio kullanarak istediğiniz progrmı yazın ve atın içerisine.

cetinkaya

bende o yuzden vazgectim muhittin hocam birde cok para. ya htc modellerinden birini yada nokia n8 ayarlarinda bir telefon almayi dusunuyorum ama su an beklemedeyim daha.

fatihinanc

Geçenlerde htc yi inceleme fırsatım oldu.şu en son çıkan kocaman ekranlı modelini...
Gerçekten mükemmel bir telefon yapmışlar.içerisinde windows mobile mevcut ama gayet hızlı.
Ekranın hassasiyeti de oldukça fazla.
Hayranlıkla kurcaladim telefonu... Ekranı gerçekten çok büyük.ama telefonu incelerken fiyatına bakmayı unutmuşum şaşkınlıktan...
1500 kusur tl idi...
Kainat dediğimiz kitap, yazıldığı dil ve harfler öğrenilmedikçe anlaşılamaz.  (Galileo Galilei)

Maxim

birde "Samsung S8500 Wave" modelini incelemenizi tavsiye ederim.

hayır bende çok iyi bilmiyorum ama geyet iyi gibi birşeye benziyor
fiyatıda şu sıralar 900 küsür TL civarı.

teknikelektronikci

Alıntı yapılan: t2 - 29 Eylül 2010, 23:37:15
Şebeke çekmeme durumu gerçek bir sorun değil mi? Elinizi garip bir şekil yaparak konuşmak zorunda kalıyor muşsunuz, Hatta buna yol açan personel işten ayrılmak zorunda kalmış. Gerçekte böyle bir sorun yok mu? itiraf ettiler diyorlardı

arkadasimda htc nin son cikan fire bilmem ne modeli var bugün alisveris magazasinin garajina girdik ve telefonlatri karsilastirdik

benim telefon (iphone) 1 tane cizgi ile 3g den cikip edge ye gecis yapti htc de ise tamamen baglanti kayboldu nokia n95 da da baglanti tamami ile gitti :D
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

t2

Elinde tutarken sorun olmaz kulağına götürünce oluyormuş. telefonu avuçlamadan sadece 2 parmak ile tutmak lazımmış. Hatta bunun için özel kılıf bile yapmışlar. Telefonun hassas bölgesine el değmeyecekmiş. Çizgi göreceli durum birindeki  3 çizgi öbüründeki 5 çizgiye denk gelebilir. 

Belki   10  dakikada bir şebekeye bakıyordur. diğerleri hızlı baktığı için durumu fark etmiş olabilir.

Neyse güzel bir şeye benziyor. ama denemeden almam.

teknikelektronikci

Alıntı yapılan: t2 - 30 Eylül 2010, 18:49:04
Elinde tutarken sorun olmaz kulağına götürünce oluyormuş. telefonu avuçlamadan sadece 2 parmak ile tutmak lazımmış. Hatta bunun için özel kılıf bile yapmışlar. Telefonun hassas bölgesine el değmeyecekmiş. Çizgi göreceli durum birindeki  3 çizgi öbüründeki 5 çizgiye denk gelebilir. 

Belki   10  dakikada bir şebekeye bakıyordur. diğerleri hızlı baktığı için durumu fark etmiş olabilir.

Neyse güzel bir şeye benziyor. ama denemeden almam.

dediigm gibi kac aydir kullaniyorum bunca zamandir nokia kullandimda ne oldu haa tek tavsiyem eger aylik internet paketiniz yoksa sakin almayin bu telefonu aliyorsaniz mutlaka en az 100 mb paketinizin olmasi gereek

fyazgan

Alıntı yapılan: muhittin_kaplan - 29 Eylül 2010, 23:40:37
Bunu Anlayamıyorum. Sanırım Sorun Bende. Sadece Biryere bağlı kalmamak gibi bir psikoloji içiresindeyim.
Sadece "i" lardan birini alıp apple a bağlı kalıyorsunuz. ne yaparsanı zyapın apple olmak zorunda kalıyor. Yazılım atacaksınız mac olacak. geliştirme oramı mac olacak vs.
ben almadım. kullanmadım. win mobile olan bir sistemi tercih ederdim. visual studio kullanarak istediğiniz progrmı yazın ve atın içerisine.

evet bağlı kalınıyor ama i aynı zamanda kalitede demek visual studio kullanarak yapacağınız programı kendiniz kullanacağınıza pc ye hackintosh kurup (ben kurdum cok güzel çalışıyor kurulkumun nasıl yapılacağına dair yüzlerce site var internette) sdk ile programlar yazarak bizzat apple ın appstore unda satarsanız inanamıyacağınız kadar para kazanabilirsiniz apple bu tür programcıları çok fazla destekliyor. mutlaka o i ile başlayan kaliteli bir şirkete bağlı kalmak win mobile gibi gereksiz bir akıma katılabilirsiniz. Ayrıca sdk yı incelerseniz ne kadar mükkemmel çalıştığnı ve işlerini ne kadar profesyonelce yaptıklarını görürsünüz. Bu yüzdendir ki iphone ve ipad app sayısı günden güne katlanarak artmakta. Artık bırakalım kendimiz için birşeyler yapmayı Türk'lerin gücünü ve pratik zekasını dünyaya gösterme zamanı gelmedi mi artık. Burdaki bazı arkadaşların yazılarına baktığımda bazı şirketlerin tamamından daha iyi işler başardıklarını görüyorum ama kendilerini göstermiyorlar yada kapasitelerinin farkında değiller. Teşekkürler.

MC_Skywalker

NXP den iPhone kullanlar için ucretsiz  bir uygulama.
http://itunes.apple.com/us/app/nxp/id379854573?mt=8

Cetinal

Merhba 
Türkiyede henüz yok ama  Motorola  Verizonla  anlaşma yaptı ve yeni çıkardığı  telefonlar hep androidli ve özellik olarak piyasada rakib markalara  fark atmış durumda şuan fiyat olarak da uygun durumda 

blackberry iphone  modellerine göre çıkardığı seriler mevcut ç...

Türkiyeye gelmesini bekliyorum bende ....