AVI...MOV uzantılı dosya formatlarını küçültmek istiyorum

Başlatan aykut54, 28 Eylül 2010, 08:38:15

aykut54

Merhaba Arkadaşlar
Nihayet ;D atmel usbısp programlayıcı bitirdim gerekli testleri yaptım şuan sorunsuz çalışıyor. Şimdi bunun hakkında çeşitli videolar çektim ve bir kaç video daha çekeceğim

Çektiğim videoları ekran yakalama programları ile çektim ve  video formatı ise AVI....

2adet video çektim biri;70mb ,,, diğeri ise 490mb boyutlar bayağı fazla bu boyutları düşürmem için hangi
video formatına çevirmem lazım. Bir iki daha video çekeceğim.Bu hafta inşallah foruma vereceğim

İyi günler...

aykut54

fatihinanc

Merhaba,
Çözünürlüğü düşürerek de biraz daha tasarruf sağlayabilirsiniz. Ekranin videosu çekerken ekranın çözünürlüğünde kaydedilir genelde videolar. Bu da bazen gereksiz olabilir.
Kainat dediğimiz kitap, yazıldığı dil ve harfler öğrenilmedikçe anlaşılamaz.  (Galileo Galilei)

JKramer

Ek olarak kaydetmeden önce sistem ayarlarından rengi de düşürebilirsiniz.

fatihinanc

Alıntı yapılan: JKramer - 28 Eylül 2010, 10:48:21
Ek olarak kaydetmeden önce sistem ayarlarından rengi de düşürebilirsiniz.
Evet bunun da çok faydası oluyor ;)
Kainat dediğimiz kitap, yazıldığı dil ve harfler öğrenilmedikçe anlaşılamaz.  (Galileo Galilei)

aykut54

hocam 1368*768olarak 32bitte videoları çektim. Akşam dediklerinizi yaparım.

muhittin_kaplan

3gp yap aykut
GNU Avi to 3GP yazarsan open source çıkar bir sürü.

OG

FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

aykut54

vermiş olduğunuz cevaplar adedince sonsuz teşekkürler...Hepsini deneyeceğim çalışmaya en uygun olanı seçeceğim.....

sezgin05

Aykut ustam USBISP ye bir ara bende uğraştım ama çalıştıramamıştım merakla bekliyorum videoyu..

ErsinErce

total video converter ile her türlü dönüşüm ve sıkıştırma yapabilirsiniz

aykut54

Merhaba

@gevv hocamın verdiği camsatia programı ile 1368*720 32 bitte 35dk video çektim. Video uzantısı mpeg4 yaklaşık olarak 40mb civarında. Bugün itibariyle bütün dökümanları kendisine yollayacağım bugün ya da yarın içinde inşalalh forumda yayınlayacağız.

Tekrar görüşmek dileğiyle

gevv