pc ile elektropnömatik devre nasıl kontrol edilir?

Başlatan ibo_pazarkaya, 05 Ekim 2010, 22:51:14

ibo_pazarkaya

butonlarla birkaç uygulama yaptım. butondan elk. sinyalini alınca çalışıyor devreler ben ise bu siyalleri pc ile göndermek istiyorum. automation studio da seri port bulamadım. bunu nasıl kontrol edebilirim.
isteyen başarır.

tayyar

En güzeli pcden bir pice veri göndermek ve pic ile bu gelen verilere bağlı olarak sistemi kontrol etmek olur

PC->Pic->Elektro Pnömatik sistem

Bu sayede tek bir seri portu kullanarak bir çok cihazı kontrol edebilirsiniz. Ayrıca bu sistemden geri bildirim olduğunda onuda yine aynı port üzerinden pc ye aktarabilirsiniz.
--EGEMENLİK KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR--

subram

bence bu sistemde pic kullanmanız ileri uygulamalar  için avataj sağlar. rs232 ye bağlarsınız pici. pcden de hyper terminal ile kontrol edebilrsiniz. ekstra bir programa da gerek yok!
http://www.elektronark.org  Türkiyede Elektronik Kültürünü Değiştirmeye Geliyoruz

ibo_pazarkaya

teşekkürler arkadaşlar fakat pic automation studio da yok. önce simüle edip sonra devreyi kurmak istiyorum.
isteyen başarır.

hollywoodlu

similasyon için isis programını kullanabilirsin. Orada hyper terminalide pic i de görebilirsin. Ayrıca pnomatik devrenin kontrolünüde led gibi röle gibi aktif elemanlarla sağlayabilirsin

kudretuzuner

Merhaba
Sizin işinizi görecek basit bir senaryo verirseniz PC'den PIC'e veya PIC'ten PC'ye dataların aktarımı ile ilgili prensip devresi verebilirim.Geliştirmesi ve de uygulaması size aittir.Kolay gelsin.
Amatör

serdararikan

eğer automation studio com port ile haberleşebiliyorsa virtualcomport programlarını kullanarak picli devrenin isis simulasyonu ile aynı bilgisayar üzerinde automation studio yu haberleştirebilirsin