Xp key girme (yasal)

Başlatan tayyar, 06 Ekim 2010, 13:33:27

tayyar

Selamlar;

Şirkette kullandığım laptopa format atmak zorunda kaldım. Yeni kurduğum xp cd sinin içinde sp2 gömülü bir şekildeydi( lisanslı ) Kurulum sırasında bana her hangi bir cd key sormadı.

Kurulum bittikten sonra 30 günlük aktivasyon süresinden bahseden bir ikon çıktı system tray da

Şimdi elimde yasal olan cd keyi mevcut

System trayda bulunan ikona tıkladığımda internet üzerinden yada telefonla aktive etme seçeneği mevcut

Telefonla aktive et dedikten sonra altta "ürün anahtarını değiştir" seçeneğine tıklayarak elimdeki key i girmeye çalışıyorum ancak elimde bulunan yasal key e geçersiz diyor.

Aynı şeyi legal xp yi kullanarak( kendi lisanslı keyimi girerek ) deniyorum oradada aynı problem mevcut.

çözemedim bir türlü

Konu hakkında bilgisi olan var mı acaba?
--EGEMENLİK KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR--

KAZIMUGUR

Başka pc ler de kullanıyorsa olmaz.
Yakın zamanlı 3 kez aktivasyondan sonra bir müddet "cıkk" der...

Bir sürü aktivatör var... ::)

MC_Skywalker

sadece yapmanız geerken internete bağlanıp aktif et demeniz.

Şirkette HP makinalarda benzer durum bazen oluyor. Aslında onu sormadan direkt sesiz aktivasyon yapar.

diot

Arkadaşım laptobun altında bulunan cd key  o markaya verilen (marka bağımlı key dir). Önce altına bakınız.
Örnek xp pro ... hp
xp pro toshiba gibi bir yazı mevcutsa . O marka xp cd si bulmak zorundasın.
Ama xp pro oem gibi bir yazı varsa herhangi bir oem cd kullanabilirsin.
Kullandığın cd oem ise ve laptop marka seçimli bir key kullanıyorsa kabuletmez.
aynı marka bir cd bul ve onunla yükle.

tayyar

Elimdeki laptop büyük ihtimalle win98 ile gelmiş xp ler sonradan alınıp yüklenmiş

O nedenle altında her hangi bir xp etiketi bulunmamakta (zaten altında etiket yok)
--EGEMENLİK KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR--