fotografımızı LCD ekranına cizmek

Başlatan ericadams, 01 Kasım 2010, 22:25:40

ericadams

iyi akşamlar arkadaşlar. Hoca fotoğrafımızı lcd ekranına çizdirme ödevi verdi. Fakat nette araştırmalarımda bana bu konuda yardımcı olabilecek bir döküman bulamadım. Eğer bu konuda bilgi verebilecek, kaynak önerebilecek veya bir örnekle yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa yardımlarını bekliyorum. Acil lazım. Şimdiden teşekkür ederim..

justice_for_all

senin hoca baya bi ucmus arkadasim ya  :)
Deneyip de başaramayanları değil, yalnızca denemeye bile kalkışmayanları yargıla.   Gökhan Arslanbay

yucelcem

ericadams

walla oyle bişey olacak sanırım da nerden başlıcam nasıl başlıcam bu konuda hiç bir fikrim yok. koordinatları neye göre belirlicem nasıl olcak kafamda bişey şekillenmedi.Belki bu konuda tecrübeli arkadaslar vardır yardımcı olabilirler.

yucelcem

justice_for_all

peki renkli ekranmi yoksa grafik lcd mi
Deneyip de başaramayanları değil, yalnızca denemeye bile kalkışmayanları yargıla.   Gökhan Arslanbay

ericadams

justice_for_all

arkadasim once fotografin kordinatlarini veren bi program lazim yoksa sen zaten bulamazsin fotonun kordinatlarini...

once dedigimi bi arastir...

kacinci sinifa gidiyosun buarada universitemi

teknikelektronikci

renklide olsa zor degil basit :)
nokia lcd ile yapilmis uygulamalara göz atin basit bir pic ile resminizi renkli aktarabilirsiniz
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

ericadams

hocam grafık lcd ye piksel piksel nokta koyarak yapıcaz.. renkli olmucak yani..ama koordinat filan nasıl alıcam bi fikrim yok nette onu arastırıyorum.

teknikelektronikci

sitede bir sürü program var hatta ismi picdem di sanirim bakbakalim
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

X-Fi

https://www.picproje.org/index.php/topic,29894.msg205693.html#msg205693

grafik lcd ile haberleşmeyi sağladıktan sonra linkdeki programı indirin resminizi const dizi haline çevirip pice yükleyip yazdırın hepsi bukadar :)
http://www.coskunergan.dev/    (Yürümekle varılmaz, lakin varanlar yürüyenlerdir.)

ericadams

justice_for_all

devresini yaptin mi yoksa proteusdami deniyosun...

ericadams