Yeni MPLAB X IDE v1.10 (NETBEANS Tabanlı)

Başlatan muuzoo, 06 Kasım 2010, 15:50:41

justice_for_all

anladım direct ordan eklemediğiniz için olmus ismi degişik olduğu için...
İyi çalışmalar...
Deneyip de başaramayanları değil, yalnızca denemeye bile kalkışmayanları yargıla.   Gökhan Arslanbay

iyildirim

MPLAB kullanarak yaptığım 30F2020 ve 33FJ128MC710 kullanan projeleri direkt olarak konvert etti . Konvert sorunsuz olmasına rağmen derleme sırasında linker hata verdi. Nedeni ise benim proje de yaptığım bir hata idi. DSP library'i coff yerine elf tanımlamak gibi.  MPLAB bazı kullanıcı hatalarını tolere edebilirken MPLAB-X (henüz) bunu yapmıyor gördüğüm kadarı ile.   Bunun dışında bir sorunu yok gibi . Ben FxDev' in dediği şekilde dosya ismi de değiştirmedim. Sadece proje penceresinde GLD dosyasının yerini bildirdim. 
Yalnızca derleme sonucunda hata olup olmadığını bilmiyorum ama şuna benzer bir şey verdi.

BUILD SUCCESSFUL (total time: 10s)
Loading C:/PIC_SOURCE/_HELI_710/710/_HELI_710.XX/_HELI_710/dist/default/production/_HELI_710.production.elf...
The program file could not be loaded: com.microchip.mplab.mdbcore.program.exceptions.ProgramFileProcessingException

PICKIT2 desteğini göremedim. Aynı şekilde Proje açıldıktan sonra proglamlayıcı değiştirme şeçeneklerini de bulamadım..

Hoşçakalın

justice_for_all

programlayıcı değiştirmesini projenizin ustune sag tıklayarak optionstan yapailirsiniz...
Deneyip de başaramayanları değil, yalnızca denemeye bile kalkışmayanları yargıla.   Gökhan Arslanbay

justice_for_all

convert ettim demişsiniz import tan mı yaptınız acaba bunu...

muuzoo

Import seçeneği var. İki şekilde yapılabilir. Ya program açıldığında gelen ilk ekrandan sol alttaki seçenek ile "Import MPLAB Legacy Project" ile ya da yeni proje oluşturma menüsünde "Existing Mplab 8.x Project" seçeneği ile. İkisi de aynı yere çıkıyor.
gunluk.muuzoo.gen.tr - Kişisel karalamalarım...

justice_for_all

peki eski mplab projesine çift tıklayarakda acabiliyomuyuz yoksa illa dediğiniz yontemlerlemi yapmak zorundayız...

iyildirim

Merhaba
Evet convert ettim derken import dan bahsediyorum..  Eski kodumda (projemde) dsplib coff-elf hatası olmasaydı  direkt olarak derleyebilecekti..

Sadece import (convert) etmek yeterli ..

Eski proje MPLAB-X ile direkt açılmıyor.. İmport gerekli..

FxDev; göstermek derken senin yaptığın gibi gerçekten göstermeyi kastediyorsan, bu sitede ve bu tür forumlarda yeniyim, şimdilik beni aşar.  Kısaca proje ekranında linker scripts kısmına gld dosyasını eklemek yetiyor gördüğüm kadarı ile .. 

Import edilecek MPLAB projesi eksiksiz ise sorun çıkmayacak gibi görünüyor.

Ayrıca;
"The program file could not be loaded: com.microchip.mplab.mdbcore.program.exceptions.ProgramFileProcessingException"
ne demek bir bilen varmı.. ?

Hoşçakalın

iyildirim

Hayır bu ekranı hiç bilmiyorum. İmport edince direkt herşey tanımlı olarak geldi.

Library hatasını de project penceresinde Add diyerek yeni lib'i libdsp-coff.a ekleyip eski lib'i  libdsp-elf.a çıkardım, bitti..

Hoşçakalın

justice_for_all

Alıntı yapılan: iyildirim - 09 Kasım 2010, 18:14:47
Ayrıca;
"The program file could not be loaded: com.microchip.mplab.mdbcore.program.exceptions.ProgramFileProcessingException"
ne demek bir bilen varmı.. ?

sanirim o altyapi ile alakali arattirdim netbeans da biseler cikti..Netbeans alt yapili oldugu icin ve hala beta oldugu icin olabilir...

kisaltmasi ise su olabilir emin degilim ama microchip database core

dll' eksik de olabilir veya database ile ilgili bi promlemdir belki... ama basarili birsekilde derliyor senin programini...

teknikelektronikci

ben mplabx ile gelen pic c yi kurunca hic sorun kalmadi hic bir degisiklik yapmaya gerek kalmadan derleme yapabilyiorum
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

justice_for_all

mplabx in icinde dahili derleyiciler bulunuyomu?

teknikelektronikci

Alıntı yapılan: FxDev - 09 Kasım 2010, 22:50:45
Bulunuyor fakat bunlar lite olması gerekiyor.

yok 28 mi 45 mi ne deneme sürümü var veya seri no varsa onu giriyorsun
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

justice_for_all

peki ben onu yukleyince benim bilgisayarimdaki derleyicileri degistirme ihtimali varmi

teknikelektronikci

ayni versiyon varsa sanirim üzerine yazar yani repair yapar diye tahmin ediyorum

justice_for_all

ben genellikle upgrade versiyonlarini kullaniyorum...