Arçelik 3650m Son aşamada sıkma yapmıyor

Başlatan kaansam, 12 Kasım 2010, 14:02:32

kaansam

Arkadaşlar makinem arızalandı.Program başlıyor ve son aşama da sıkma işlemini yapmıyor. Boş olarak da denedim. Reset işleminin nasıl yapılacağını bilmiyorum. B konumuna getirip açma tuşuna basılı tutarak reset bu makinelerde olmuyor. Makine bekleyince yada bu gün ki gibi anakartı söktüm tekrar yerine taktım ve 1 kereliğine sıkma çalıştı sonra tekrar arıza yaptı.
Bu konuda yardımcı olabilecek varmı? Bu makinelerin reset inin nasıl yapıldığını blen varmı?

omenek

Program timer ın kontaklarında sorun olabilir imkanın varsa tazyikli hava ile temizle.
Sıkma iptal tuşu veya devir komitatörü ile ilgili bir sorunda olabilir.Kartla ilgili
programsal bir sorun olacağını sanmıyorum ama yüksek watlı dirençlerin olduğu
besleme kısmını bir kontrol et istersen.

picmanya

aynı arıza bosh makina olarak bendede vardı.
ne alaka ise sorun kirli su tahliye motorundan çıktı.
motoru tamircinin tarifi üzerine makine üzerinde dönemeyecek yönde hafif zorladımmı hemen duruyordu
motor değişti sıkma modu devreye girdi.
eskisi gibi iş görüyor.
bozuk haliyle makinada denemeler yaptığımda azda olsa bazen normal çalışabiliyordu
ama motor değişince hiç sorun kalmadı.
makineye 60 keyat sıkışmış.

kaansam

Motoru bulamadım :) yeri nerdedir acaba? olayı biraz daha açmalıyım
bu gün 2 defa çalıştı sıkma
makine normal çalışırken sıkması da çalışıyor sorun herşey bitip tahliyeden önce içindeki suyu boşaltıp tekrar sıkma yapıyor ya tam işte o işlem gerçekleşmiyor. Son sıkma işlemini yapmıyor. Şimdi G ye aldım hızlı program a aldım bakalım ondada sıkmayacakmı

Arkadaşlar bilgisi olan varsa yardım etsin lütfen en azından reset nasıl atılır

SON işlem sonrası görülen tablo şu şekilde
Makine çalışırken program düğmesi dönerek program ad›mlar›n› takip eder. Deterjan çekmecesindeki yumuflat›c› bölmesine yumuflat›c›
koymuflsan›z son durulama suyuna kat›l›r. "Durulama sonu suda b›rakma" tufluna bas›lm›flsa, makina s›kma yapmaz. Bu tuşla tekrar
basılarak H sıkma program ile program sona erdirilebilir. Sıkma uygulanmak istenmiyorsa " " tuşlu basılı bırakılır ve "Açma/kapama"
tuflu kapal› pozisyona getirilip, program dü¤mesi P pozisyonuna getirildikten sonra tekrar "açma/kapama" tufluna bas›larak makinenin
içindeki su, pompa vas›tas›yla boflalt›l›r.
Yukardaki kısım kitapçıktan alınma
Bendeki soruna benziyor sıkma yapmıyor makine fakat ilave durulamaya bastığımda sıkma yaptı yani kitapçıkta yazanın tersini(kitapçıktan copy paste yaptım ondan harfler bozuk)

pilot007

İki secenek var bir program cihazı iki yıkama motoru bu modellerde program cihazı hız kontrol modülü ile birleşiktir artı sıkma ve yıkama motoru aynı motor yani ikisini kontrol etmen gerek ama bunları takıp denemen lazım ayrı ayrı anlayamazsın başka türlü .
Bende zamanın birinde Arçelik servisinde 7 sene kadar çalışmıştım :) hatırladığım kadarıyla o şekilde.Kolay gelsin..
Sende bir yumurta var, bende bir yumurta var.  Ben yumurtamı sana verdim, sen yumurtanı bana verdin.  Sende bir yumurta var, bende bir yumurta var.  Ama,  Sende bir bilgi var, bende bir bilgi var.  Ben bilgimi sana verdim.Sen bilgini bana verdin. Bende iki bilgi var, sende iki bilgi var.

ete

Bütün makinelerde bu sorunun tek bir sebebi vardır. O da pis su tahliye pompasının çalışmaması yada sıkışmış olmasıdır.
Genelde pislik alır ve sıkışır . İçi açılanlar var içi derken pervane kısmı açılıp temizlenebilenler var. Arçelik eski modeller öyledir. Ama yenilerini bilemiyorum. Temizlersiniz ve elinizle pervaneyi kontrol edersiniz. Dönüyorsa makine çalışırken bir daha bakarsınız pompa çalışıp tahliye yapıyormu diye. Yapıyorsa sorunun ortadan kalkması gerekir.

Ete
Bilgi hazinedir paylaştıkça büyür.            http://etepic.com

kaansam

Su boşaltıyor sıkma yapıyor. Uzun denemelerim sonrasında sıkma yapmadan programı bitip tahliye çalıştıktan sonra (kapak açılınca)tekrar G (mini) ye alınca sıkma işlemini gerçekleştiriyor. Sanırım anakart arızası ? yada ne ?