Kodlari adim adim calistirirken C satirlarinin adimlamamasi

Başlatan bunalmis, 14 Kasım 2010, 14:29:00

z

Kodlarimi ARM islemciye  yukleyip adim adim calistirirken ekrandaki C kodlarim adimlamiyor fakat C kodlarina karsi gelen asm kodlar adimliyor.

Fakat baska bir proje acip onu adim adim calistirirken hem C satirlari hemde bunlara karsi gelen asm satirlari adimliyor.

Projede sorun ciktikca Keildeki pek cok secenegi kurcaladim.

Mesela C kodlarinin adimlamadigi projem eskiden adimliyordu.

Bununla ilgili bir secenek varmi?

Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

CLR

Alıntı yapılan: bunalmis - 14 Kasım 2010, 14:29:00
Kodlarimi ARM islemciye  yukleyip adim adim calistirirken ekrandaki C kodlarim adimlamiyor fakat C kodlarina karsi gelen asm kodlar adimliyor.

Fakat baska bir proje acip onu adim adim calistirirken hem C satirlari hemde bunlara karsi gelen asm satirlari adimliyor.

Projede sorun ciktikca Keildeki pek cok secenegi kurcaladim.

Mesela C kodlarinin adimlamadigi projem eskiden adimliyordu.

Bununla ilgili bir secenek varmi?

Merhaba disasembly window seçeneği kapalı olmalı yoksa asm içinde  çalışır.
Knowledge and Experience are Power

z

Bahsettiginiz disasembly window secenegini goremedim.

Debug menusu altindaki Inline Assembly ve Debug Setting alt bolumlerinin gri renkte olmasi, kullandigim Keilin evaluation versiyon olmasi ile alakasi olabilirmi?

CLR

Alıntı yapılan: bunalmis - 15 Kasım 2010, 12:48:31
Bahsettiginiz disasembly window secenegini goremedim.

Debug menusu altindaki Inline Assembly ve Debug Setting alt bolumlerinin gri renkte olmasi, kullandigim Keilin evaluation versiyon olmasi ile alakasi olabilirmi?

View bölümü içinde disassembly window seçeneği var seçili olmaması gerekiyor. Evaluation ile alakalı olacağını sanmıyorum.
Knowledge and Experience are Power

z

SpeedyX

Evet, kullandığı IDE farklı, bende uVision3 kullanıyorum;

tmcone

Alıntı yapılan: bunalmis - 16 Kasım 2010, 00:44:55
[IMG]http://img155.imageshack.us/img155/3089/newbitmapimage2l.jpg[/img]

Kullandigim IDE sizdekinden farkli olabilirmi?

View altinda boyle bir secenek yok.

uVision4'da Debug butonuna bastıksan sonra View altında ilgili seçenekleri görebilirsiniz.

z

Evet dediginiz gibi Debug butonuna basildiktan sonra view menu altina tamamen debuga ozgu secekler geldi.

Ancak buradan disasambly yi on-off etmek sorunumu cozmedi.

Disasm secenegi asm kodlarin ikinci bir pencerede gorulmesini yada bu pencerenin kapatilmasini sagliyor.

Kodlarimi adim adim isletirken alt satirdaki C satirlari 1 adim attiginda ust satirda bu C komutuna karsilik gelen asm satirlar adim adim yurutuluyor, asm satirlar bittiginde alt penceredeki yeni C komutu adimliyor ve gene yukaridaki pencerede buna ait asm kodlar adimlatilabiliyordu.

Simdiki durumda ise, asagidaki C satirlarinda hic bir adimlama olmazken yukaridaki asm satirlari (ki burada hangi C satirina ait oldugu da belirtiliyor) adimlatilabiliyor.

Sorunu kelimelerle anlatmam guc.  Neden bu hale geldi anlamadim.

Projeyi kapatip bir baska proje acarsam bahsekonu sorun olmuyor.

tmcone

Alıntı yapılan: bunalmis - 16 Kasım 2010, 13:52:31
Evet dediginiz gibi Debug butonuna basildiktan sonra view menu altina tamamen debuga ozgu secekler geldi.

Ancak buradan disasambly yi on-off etmek sorunumu cozmedi.

Disasm secenegi asm kodlarin ikinci bir pencerede gorulmesini yada bu pencerenin kapatilmasini sagliyor.

Kodlarimi adim adim isletirken alt satirdaki C satirlari 1 adim attiginda ust satirda bu C komutuna karsilik gelen asm satirlar adim adim yurutuluyor, asm satirlar bittiginde alt penceredeki yeni C komutu adimliyor ve gene yukaridaki pencerede buna ait asm kodlar adimlatilabiliyordu.

Simdiki durumda ise, asagidaki C satirlarinda hic bir adimlama olmazken yukaridaki asm satirlari (ki burada hangi C satirina ait oldugu da belirtiliyor) adimlatilabiliyor.

Sorunu kelimelerle anlatmam guc.  Neden bu hale geldi anlamadim.

Projeyi kapatip bir baska proje acarsam bahsekonu sorun olmuyor.

Target Options -> Debug -> Load Application at Startup ve Run to Main seçeneklerini seçili değilse aktif edip denermesiniz?

z