Otomatik sulama

Başlatan maxim1995, 14 Kasım 2010, 19:06:18

maxim1995

Arkadaşlar ben belli günlerde 1 kere sulayabilen bir makine yapmak istiyoru  fakat nasıl yapçamı bilmediğimden dolayı sizden yardım bekliyorum ...

maxim1995

efendim yardımcı olmaya çalıştığınız için teşekkürler fakat onlar bana yardımcı lmuyor benim demek istediğim ben başlamadım başlamak istiyom nasıl yacam ne lazım vss

OG

Alıntı yapılan: maxim1995 - 14 Kasım 2010, 22:53:33
fakat onlar bana yardımcı lmuyor benim demek istediğim ben başlamadım başlamak istiyom nasıl yacam ne lazım vss
Bütün kodları vermiş, daha ne yapmalı?
https://www.picproje.org/index.php/topic,30000.msg210070.html#msg210070

Öncelikle senin birşeyler öğrenmen gerekiyor. ETE Hoca'nın derslerinden başlayabilirsin.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

maxim1995

Alıntı yapılan: OG - 14 Kasım 2010, 23:04:29
Alıntı yapılan: maxim1995 - 14 Kasım 2010, 22:53:33
fakat onlar bana yardımcı lmuyor benim demek istediğim ben başlamadım başlamak istiyom nasıl yacam ne lazım vss
Bütün kodları vermiş, daha ne yapmalı?
https://www.picproje.org/index.php/topic,30000.msg210070.html#msg210070

Öncelikle senin birşeyler öğrenmen gerekiyor. ETE Hoca'nın derslerinden başlayabilirsin.

Efendiim devreyi neyle kurmaya başlıyacam  ?? hangi parçalar lazım ?? nerde bulurum kurma şeması nedir ??

Benim programlamadam bahsettiğim yok nasıl kurcamı ! mesela size basit ampul devresi yapın derseler siz önce apul devre anahtarı ampul tutacağı kablo pil pil yatağı gibi eşyalar alıp yapmaya başlarsınız ya yada size malzeme verildikten sonra işte bende öyle yapmak istiyom !! Lütfen anlayın beni

justice_for_all

elektronik malzemelerin listesi vardir zaten dosyanin icin de bide suyu acip kapatmak yalnis diilsem selenoidlerle oluyo ondan temin etmen gerek...
Deneyip de başaramayanları değil, yalnızca denemeye bile kalkışmayanları yargıla.   Gökhan Arslanbay

maxim1995

Alıntı yapılan: justice_for_all - 14 Kasım 2010, 23:12:00
elektronik malzemelerin listesi vardir zaten dosyanin icin de bide suyu acip kapatmak yalnis diilsem selenoidlerle oluyo ondan temin etmen gerek...

Yani ?? birde dosyayı yükledim ama hafıza için çıktı

justice_for_all

ne dosyasi yuklediniz hafiza derken neyi kastediyosunuz...
Deneyip de başaramayanları değil, yalnızca denemeye bile kalkışmayanları yargıla.   Gökhan Arslanbay

OG

Alıntı YapEfendiim devreyi neyle kurmaya başlıyacam  ?? hangi parçalar lazım ?? nerde bulurum kurma şeması nedir ??
Zip dosyanın içinde .dsn uzantılı olan şemandır. Ancak başlangıç seviyesinde olan için o şemayı okumak zor. ISIS programını kurcalamn öğrenmen gerekir. Bundan önemlisi temel elektronik bilgisi gerektirir.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

maxim1995

Alıntı yapılan: justice_for_all - 14 Kasım 2010, 23:17:56
ne dosyasi yuklediniz hafiza derken neyi kastediyosunuz...
Dosyayı açtım programlama vs saat ler çıkartmalar kutu hakkında ve bilinmedik dosyalardan başka hiç bişi çıkmadı ...

justice_for_all

arkadasim adi gecen dosya bendede bulunmakta...

o bilinmeyen dosyalar sende o dosya bicimin destekleyen programlar bulunmadigi icin tanimiyor...

cikartmalar.pdf dosyasinda kutunun onden gorumu veriliyo...
18F876 klasoru yazilim,sematik ve baski devre dosyalarini iceriyo..(.dsn,.lyt dosyalarini proteus programi olmadan acamazsin...)
DT-065 klasorunde ise kutu boyutlari ile ilgili cizimler var bende solidworks un DWGEditor programi var oyuzden taniyor..

yani dosyada sorun yok arkadasim...

maxim1995

Alıntı yapılan: justice_for_all - 14 Kasım 2010, 23:37:10
arkadasim adi gecen dosya bendede bulunmakta...

o bilinmeyen dosyalar sende o dosya bicimin destekleyen programlar bulunmadigi icin tanimiyor...

cikartmalar.pdf dosyasinda kutunun onden gorumu veriliyo...
18F876 klasoru yazilim,sematik ve baski devre dosyalarini iceriyo..(.dsn,.lyt dosyalarini proteus programi olmadan acamazsin...)
DT-065 klasorunde ise kutu boyutlari ile ilgili cizimler var bende solidworks un DWGEditor programi var oyuzden taniyor..

yani dosyada sorun yok arkadasim...

Peki nerden güvenli yükleyebilirim ( virüssüz trojansız ) ve ücretsiz

justice_for_all

maxim1995

floresan

1 tane zaman ayarlı fişe takılan prizler var onlardan al. onu istediğin zamana programla. birde halı yıkama makinelerinin su pompası var ufak birşey. ondan al. 220v ile çalışır. o pompayı programladığın prıze bağla. sonra büyük bir bidona su doldur pompa hortumunu da bu bidona sok. ayarladığın surede motor çalışır ve çiçeklere su basar.süresi dolunca kapanır.