İşlemci nin yardımcı fanı

Başlatan maxim1995, 23 Kasım 2010, 13:45:00

maxim1995

Arkadaşlar ben dün akşam saatlerine kadar bilgisayarla uğraştım fakat dün güneş pek olmadığından bilgisayarın yardımcı fanı çalışmadı sonra akşam kapattım 1 saat sonra açamadım zorladım zorladım anca kurtarma modsa açtım sonra masa üastündeki dosyaları boşalttım ardından kapattım ve bir daha açamadım...
Şu an aynı bilgisayardayım güneşte olduğu için çalışıyr fakat dün bilgisayar kasasını açarken içi tam anlamıyla 65 dereceydi ben şunu merak ediyorum yardımcı fançalışmazsa Windows çalışmaz değilmi ??? hava akmı için ??? ( Not : virüs felan yoktu ) 

Tagli

Yardımcı fan nedir? Hurda bir bilgisayar ve hurda bir kasa kullandığımdan bende yok sanırım. Zaten benim işlemci fanım da adam gibi çalışmıyor, kasayı açıp önüne yer tipi bir vantilatör koyup o şekilde idare ediyorum.
Gökçe Tağlıoğlu

maxim1995

Arka usb lerin olduğu yerdeki fan

yucelcem

işlemcin ısınırsa kendini kapatır dolayısıyla windows çalışmaz, fan alana kadar bilgisayarın kasasının kapağını çıkarıp öyle kullan, benim 3 senedir bu şekilde duruyor

Alıntı yapılan: maxim1995 - 23 Kasım 2010, 13:45:00
Şu an aynı bilgisayardayım güneşte olduğu için çalışıyr

??

maxim1995

Yücel abi hani bende 17.1 voltluk 10 watlık güneş paneli vardı idi o işte onla fanı çalıştırıyorum...

yucelcem

ya derdin ne fanını normal bağla içerisi fazla ısınmasın boşuboşuna güneş panelin var diye kullanmak zorunda değilsin, bir gün bir proje çıkar onunla ilgili

Tagli

Şimdi anladım. O yardımcı fan dediğin şey yalan birşey zaten. Ben kasayı açık kullanmaya başlayınca, gerek olmadığı için onun fişini çekmiştim. Ayrıca güç kaynağımın fanı da hiç çalışmıyor. Çalışmaması daha iyi zaten, çünkü belli ki çatlamış, bir ara kafamı ütülüyordu çok kötü  :)

Sen kasayı açıp önüne bir vantilatör koy, tüm dertlerinden kurtulursun :)
Gökçe Tağlıoğlu

stlg

Guc kaynagın fanının calısmaması kotu ,yakında guc kaynagın infilak edebilir yada ısıdan icindeki blok kondansatoru seni yarı yolda bırakır, fanı sok arkasındaki etiketi kaldır ,gobege birazcık ince yag ses falan kalmaz jet hızıyla calısmasına devam eder
ALLAHA EMANET OLUNUZ Hoştur bana senden gelen,  Ya gonca gül yahut diken,  Ya kaftandır yahut kefen,  Kereminde hoş lütfunda hoş.

maxim1995

Daha doğrusu patlayabilir çünkü ben bi ara yaşamıştım babamla çalıştırırken az daha patlıyordu kap kara duman çıktımı biz zaten kapatmıştık...