Haberler:

Eposta uyarılarını yanıtlamayınız ( ! ) https://bit.ly/2J7yi0d

Ana Menü

Küp şeklinde animasyon

Başlatan bbs2006, 03 Aralık 2010, 16:16:26

bbs2006

Merhaba Arkadaşlar

Ben 16* 16 *1 6 ebatlarındaki bir küpün şeklinde ledler le tüm yüzeylerine montaj yapacaz. bunula küpün her yüzünde olacak şekilde animasonlar yapmak istiyorum. bunula ilgili değişik düşünceler verebilecek arkadaşlar varmı?ilgili link varmı. 

stlg

ALLAHA EMANET OLUNUZ Hoştur bana senden gelen,  Ya gonca gül yahut diken,  Ya kaftandır yahut kefen,  Kereminde hoş lütfunda hoş.

mustafa_cmbz

bende bu tarz bişi düşünüyorum şu sıralar ama sadece bir düzlem olacak ve ledler rgb olacak çeşitli animasyonlar olacak...hatta güzel bir micro işlemci ile vumeter animasyonu dahi yaptırılabilinir....

bende araştrıyorum konuyu normal günlük hayatta devamlı kullandığımız picler bu konu için biraz zayıf kalıyor ne yazıkki bunun için ya bir pc arayüzü kullanımlası gerekli yada dspic gibi işlemciler kullanılmalı diye düşünüyorum....ayrıca gecen forumda bir yazı okumuştum max serisi bir entegre ile 8x3 rgb led sürebiliyorsunuz fakat bizim düşündüğümüz iş için idealmidir değilmidir bilmiyorum...entegrenin bulunabilirliğide cabası tabiki...

fikirleri olanların fikirlerini bekliyoruzz...

peko

Gördüğüm en akıllı küpler.
Şu sıralar yazılımı üzerine çalışıyorum..

" Bazıları zeka'sını iş'i zorlaştırmak için, bazıları ise kolaylaştırmak için kullanır.. "

dombilik

Bir yaşıma daha girdim..
Böyle giderse çabuk yaşlanacağım herhalde  :D
İlk defa görüyorum...Harika birşeymiş... :o :-[ :-X
Bildiklerini kime miras bıraktın?kimseyemi? O zaman bildiklerinin ne önemi kalır. ******** /////////// ******** PROTON-ASM PROTEUS 7.4 SP3 EAGLE 5.40

mcn

kayan yazı mantığıyla yapılabilir gibime geliyor,ama zorlar baya,sağlam bir algoritma oluşturmak lazım.
www.teknikyazi.com --üşenme,erteleme,vazgeçme...

mustafa_cmbz

küfretmek istiyorum :( bu nedir abi ya....

rgb matrix satan bi yer varmı bildiğiniz?

peko

:)

Donanım olarak pek problem değil de, yazılım ve özelikle de çalışma hızı olarak oldukça akıllı.
" Bazıları zeka'sını iş'i zorlaştırmak için, bazıları ise kolaylaştırmak için kullanır.. "

serdararikan

mustafa_cmbz

maximin güzel chipleri var aslında bu iş ile ilgili fakat türkiyeye sample göndermiyorlar...rohm un bi entegresine rastladım nette öle  dolanırken

http://www.rohm.com/products/databook/driver/pdf/bd26502gul-e.pdf

sample için forum doldurdum gönderdim ama göndereceklerini sanmıyorum....

Mucit23

Arkadaşlar buda mükemmel bir uygulama led cüpler içinde gördüklerim arasında en muhteşemi

ipek

nefesim kurudu tek kelime ile şahane yani bir audio analser yok ;D

Mucit23

Aslında Ledler birazdaha sık ve küçük olsa 3 boyutlu resim bile oluşturulabilir. 16x16x16=4096 tane rgb led ediyor. Gerçekten çok profosyonel bir uygulama.

Elektroemre

Helal olsun adamlara :)
Buradan çıkarılacak sonuç; daha çok çalışmak lazım...

mufitsozen

Bne hep diyorum bu amarikalilar (ingilizler, fransizlar, almanlar,japonlar, koreliler, cinliler, hintliler vb) bir gun bizi gececek diye ama dinleyen yok! :-)
Aptalca bir soru yoktur ve hiç kimse soru sormayı bırakana kadar aptal olmaz.