STK 4048 dan müzik dinlemek AYRICALIK!!!

Başlatan ilyas, 01 Nisan 2004, 14:41:40

ilyas

Arkadaşlar STK serisi 4048 yapmıştım bundan 2 yıl evvel hala kullanıyorum

muhteşem ses kalitesi var.Distorsiyon yok (mecaz) var ama kulağınız hissedeceği oranda değil tabiki. Ama görüyorum pek rağbet yok.Şiddetle tavsiye edilir. Buarada şemayla göstermek isterdim ama

nerden eklendiğini bulamadım.Baskılı devre,şema isteyene gönderebilirim...

http://groups.yahoo.com/group/elektronik_sebil/files/ilyas/
adresine baskı devre eklenmiştir. PCB

traxmaker da çizildi programın crack ve şifresinide bu adresten bulabilirsiniz.Programıda ekledim ama biraz büyük olduğu için sığmadı isterseniz başka biryere böler eklerim.
[email]turkilyas@hotmail.com[/email] [email]turkilyas@gmail.com[/email]

XNHCX

Dostum göndermek istedğin dökümanları Yahoo Groups'a upload edebilirsin.

Gerekli bilgileri aşağıdaki linkten bakabilirsiniz.

http://www.picproje.net/forum/viewtopic.php?t=2648

Dream

Bu entegreyle yapılmış devre örneği

www.elektronik.gezgini.com

harmonious

iyi hoş da beslemede sorun çıkmadımı?

besleme kaça mal oldu...

bende 4048 ve 4231 kombinasyonuyla 2+1 sistem yapmayı düşünüyorum
beslemeden korkuyorup(maddi olarak)

ne önerirsin

ilyas

Yapılacak pek bişey yok. Zevkin bedeli bu biraz paraya kıyacaksın ama sesi duyunca herşeyi unutursun bence klasik bir besleme yap istersen beslemenin baskılı devreside var göndereyim bir bak.

35 milyona mal olmuştu.Trafo hariç.

daswi

@ ilyas cok tesekkürler bendede stklı bır devre var 15 W ama cok mükemme bunu düşünemiyorum yanı stk lar cok mukemmel aslında fet li anf yapıcaksın onların olanlarda da daha güzel aslında onlardan yapıcaksın db cok cok düşük neyse kolay gelsin sana

harmonious

yaw kardeş sen boşuna uğraşmışsın...

ben de boşuna uğraşıcam

yap 2,5w stereo amfi babalar gibi toplam maliyet 5mil...

niye 200 milyon masraf yaptın amfiye(tahmini)..... :twisted:  :evil:  :twisted:  :evil:  :twisted:  :evil:  :twisted:  :evil:  :twisted:  :evil:  :twisted:  :evil:

ilyas

evet daswi süper bence sen o 15w'ı rafa kaldır:). Muhteşem bir ses 4ohm da 205w. 8 ohm da 150 w. şimdi stk 4050 yide kullanabilirsiniz. 8 ohmda 200w dı galiba.
iyi çalışmalar...

daswi

:) sanırım öle yapıcam 15 w da aslında iyi kardes ama 200 w cok farklı ses farkı yanı aslında 15 likten 3 tane yapıcan 5 + 1 olarak ayarlıyacan