Nem sensörü ihtiyacı

Başlatan Analyzer, 08 Aralık 2010, 12:03:02

Analyzer

Selam,

Bir projemde kullanılmak üzere nem sensörü aramaktayım. Bir konveyör vasıtası ile dökülen toprak içerisindeki nemi anlık olarak gözlemlemek istiyorum. Bulabildiğim sensörler genelde rezistif çıkışlı ancak toprağa gömülebilen tipte. Benim istediğim sensör biçiminde, toprak sensöre sürtünerek geçecek veya daha iyisi temassız olarak geçecek ve nemi ölçecek. Böyle bir sensör nereden bulabiliriz?

Analyzer
Üşeniyorum, öyleyse yarın!

Analyzer

Selam,

İlginize teşekkür ederim. Biraz inceleme şansım olmuştu internetten. İstediğim ölçüm sistemi zannederim mikrodalga ile olacak temassız biçimde. Çünkü sensör devamlı bir akışa ve sürtünmeye maruz kalacağından, aşınma problemi olmasından endişe ediyorum. Ancak mikrodalga sensörler de aşırı pahalı. Yapacağım işe değer mi, düşünmek lazım. Yurtiçinde bu tip bir firma var mı acaba çözüm ortağı gibi yardım alacağımız?

Analyzer
Üşeniyorum, öyleyse yarın!

malpaslan1979

En üstte görülen berthold`a ait ürünlerin Türkiye distribütörü elimko firmasıymış umarım işinize yarar. Tabi fiyatla ilgili birşey söylemek zor.

Mikrodalga sensörler vasıtasıyla sigara imalatı yapılan bir fabrikada nem ölçümü yapılıyordu. Tütünlü çubuk bir sensörün içinden geçiyordu ve bu sayede nem ölçüyordu.

http://www.elimko.com.tr/v1.5/index.php?option=com_agency