HS-LED Controller Yardım ????

Başlatan suat003, 12 Aralık 2010, 02:24:59

suat003

Slm arkadaşlar.Öncelikle anlayan aşağıdaki verdiğim linklerdeki devre ile ilgili bilgisi olan profesyonel arkadaşların yardımlarını beklıyorum.Bu devrede yapmak istediğim lambaların yanma hızını arttırmakVerdiğim linkteki videodakinde biraz daha hızlı yanıp sönmesini sağlamak.Bu çakar lambalar oto sanayınde satılanlardan.Kontrol kumandasının ve devresinin resminide eklıyorum hangi direnç yada entegreyi değiştirmem gerekir? veya ne gibi bi işlem yapabilirim?Yardımlarınızı beklıyorum iyi çalışmalar.Saygılar selamlar

VİDEO LİNKİ http://www.izlesene.com/video/c4-strob-flash-lamba/2890741

eseneren

Selamlar,

Entegre ustunde ne yazar resımden okunmuyor.
Birde devrenin arkasının fotosunu da koyarsan daha iyi olur.

Seçim yapmak için durum hakkında bilgi sahibi olmak zorunda değilsin, sonucuna hazır olmak için durum hakkında kaygılanırsın.  http://bit.ly/gixfTk

stlg

Uzerinde butonlar olduguna gore ya ozel bir entegre, yada islemci ,eger zamanlama işlemlerini programla yapıyorsa ,hızı degistirme imkanınız olmaz, ama yinede uzerinde gorunen iki adet elektrolitik kondansator degerlerini kuculterek sansınızı deneyin ,devre cok basit bir flipflop devresine benziyor ,eger elektronikten anlıyorsanız cok basit yapıdaki devrelerden birisini yapabilirsiniz ,uzerinede hız ayarını koyarsınız maliyeti 3 tl yi gecmez
ALLAHA EMANET OLUNUZ Hoştur bana senden gelen,  Ya gonca gül yahut diken,  Ya kaftandır yahut kefen,  Kereminde hoş lütfunda hoş.

mustafa_cmbz

işlemci olmadığı kesin regülatör yok çünki...

stlg

Kucuk bir diyot gorunuyor zener olabilir eger zenerse islemci turu birsey olabilir
ALLAHA EMANET OLUNUZ Hoştur bana senden gelen,  Ya gonca gül yahut diken,  Ya kaftandır yahut kefen,  Kereminde hoş lütfunda hoş.

bigbey

TA6R

mustafa_cmbz

mantıken düşündüğüm zaman araçta kullanılacak herhangi bir elektronik devrede böyle basit bir 5v dandik bir regülasyon yapmazlar gibime geliyor....!

büyük ihtimalle kartın altıda da herhangi bir dizgi yoktur ozm büyük ihtimalle yap kapı entegresi yada op-amp butonların işlevini merak etmiyor değilim aslında bunları düşündükten sonrada....konuyu açan arkadaştak kartın alt kısmınında fotosunu ve entegreninde kodunu belirtirse çok sevinirim...!

X-Fi

pcb ye bakılırsa seri diyot sonra 100uf giriş kondansetörü büyük ihtimalle o hattan alınmış power ledi sonra 390 ohm gerilim tutucu sonra filtre kondansetörü ve zener diyot diye tahmin ediyorum

zenerli besleme ve mcu kullanılma ihtimali yüksek her nekadar araç üzerinde enerji kararlı gelmesede zener diyotlu regulasyonlar diğer regulatörlerden farklı değildir hocam.
http://www.coskunergan.dev/    (Yürümekle varılmaz, lakin varanlar yürüyenlerdir.)

bigbey

Kartın alt kısmının da resmini koyma imkanı varmı.
TA6R

kudretuzuner

Merhaba
İçinde çift 555 barındıran NE556 olabilir.dirençler ve de kondansatör değerlerini değiştirerek hız ayarlanabilir gibi geliyor bana.
Amatör

z

Devrede butonlar kullanildigina gore bu ya programlanabilir bir cip yada bu ise ozel yapilmis bir cip.

Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

eseneren

Yerinde olsam bir kondansator al devre calısırken bırıne paralel temas ettırır gecıkme yada hızlanma olacakmı ona gore bır sey yapardım.
Seçim yapmak için durum hakkında bilgi sahibi olmak zorunda değilsin, sonucuna hazır olmak için durum hakkında kaygılanırsın.  http://bit.ly/gixfTk

suat003

Devrenin arka kısım fotosunu yarın çekip koyarım. arkadaşlar birde bu devrede 3 adet swich buton sayesınde ledlerin sadece yanma şekilleri değişiyor ve malasef entegre uzerınde herhangi bir kod yada numara bulunmuyor ::(((((

suat003

Alıntı yapılan: stlg - 12 Aralık 2010, 02:50:13
Uzerinde butonlar olduguna gore ya ozel bir entegre, yada islemci ,eger zamanlama işlemlerini programla yapıyorsa ,hızı degistirme imkanınız olmaz, ama yinede uzerinde gorunen iki adet elektrolitik kondansator degerlerini kuculterek sansınızı deneyin ,devre cok basit bir flipflop devresine benziyor ,eger elektronikten anlıyorsanız cok basit yapıdaki devrelerden birisini yapabilirsiniz ,uzerinede hız ayarını koyarsınız maliyeti 3 tl yi gecmez

Mesela kondansatörlerin değeri ne olmalıdır????

suat003

Alıntı yapılan: stlg - 12 Aralık 2010, 10:40:08
Kucuk bir diyot gorunuyor zener olabilir eger zenerse islemci turu birsey olabilir

Diyot resminide yakından ve ayrıntılı çekerim zener değil büyük bi ihtimal