ÜCRETSİZ PIC PROGRAMLAMA KURSU

Başlatan syakut23, 17 Aralık 2010, 19:54:46

syakut23

ÜCRETSİZ MİKRODENETLEYİCİLER PIC PROGRAMLAMA KURSU

Mikrodenetleyici çeşitleri
  PIC 16F84/ 16F628/16F877  mikrodenetleyiciye program yükleme
   ASM koduyla program yazma
   PIC BASIC kodu ile program yazma
  Mikrodenetleyici ile uygulama devreleri yapma
            KURSLARA KATILMAK İÇİN EN AZ İLKOKUL MEZUNU OLMAK YETERLİDİR,

KURS SONUNDA AVRUPA BİRLİGİNDE GEÇERLİ OLAN MİLLİ EĞİTİM ONAYLI SERTİFİKA VERİLECEKTİR,

KURS SAATLERİ KURSİYERLERİN ÇALIŞMA DURUMUNA GÖRE AYARLANACAKTIR                      (AKŞAMLARI  18:30-21:30 ARASI )

KURSLAR KOCASİNAN ŞEHİT SAMET KIRBAŞ MESLEK LİSESİ ELEKTRONİK BÖLÜMÜNDE YAPILACAKTIR.

Kurslar MEB-İL ÖZEL İDARESİ-İTO -İŞKUR işbirliğince ücretsiz olarak düzenlenmektedir,           

KURSA   DEVAM   ZORUNLULUĞU   VARDIR ,
                           KURS TOPLAM 320 SAATTİR. (YAKLAŞIK 3 AY SÜRECEKTİR.)
              KURSLAR 7 ŞUBAT 2011 DE BAŞLAYACAKTIR.

KURSLAR ÜCRETSİZDİR.

AYRINTILI BİLGİ  VE MÜRACAAT İÇİN                       
      0505 526 39 69     
                                                                                     MAİL:  mebkurs@gmail.com   

X-Fi

Hocam hangi ilde yapılıyor bu kurs?

Ayrıca bu kursla avrupa birliğinde geçerli belge nasıl alınıyormuş o kısmını garipsedim açıkcası. Aynı avrupa teknoloji dergilerinde vatandaşlarına ücretsiz pickit2 dağıtıyor, biz daha pic16F877 eğitimiyle avrupada yazılım biliyor sıfatına mı ulaşacağız eminmisiniz?
http://www.coskunergan.dev/    (Yürümekle varılmaz, lakin varanlar yürüyenlerdir.)

t2

Kursa devam mecburiyeti vardır. Soru sormak yasaktır.  Eleştirmek de yasaktır :)

ulasuzun

anladığım kadarıyla istanbul bahçelievlerde yapılıyor bu kurs...

H@S@N

bu kurslardan pendik yakınlarında olsan la b diye atlıyacağım ama hep bahçeli evler tarafında yapılıyor..  :)
satılık STM32F4-Discovery kit...

Digimensch

Ne güzel valla eger gercekse.
Avrupada bu tür bedava kurslar nerdeeee?
Türkiye bedeva Kurslar verme konusunda cok ama cok iyi!!
Avrupada bu tür Kurslar bir Ton para.

dombilik

Bedava ARM kursu veren varmı acaba? :)
Şaka bir yana bu eğitimi düzenleyenleri can-ı gönülden kutlarım.
Bildiklerini kime miras bıraktın?kimseyemi? O zaman bildiklerinin ne önemi kalır. ******** /////////// ******** PROTON-ASM PROTEUS 7.4 SP3 EAGLE 5.40

electronblue

Alıntı yapılan: dombilik - 03 Şubat 2011, 19:09:39

ARM ın ne olduğunu bilen lise öğretmeni var mı acaba  ;)

ground

Alıntı yapılan: electronblue - 03 Şubat 2011, 23:24:41

Bu işin merakla , kişiyle ve olanaklarla alakası var..

Üniversitelerde de şapka çıkarılacak kişiler olabiliyor , liselerde de..
Hiç ummadığınız bazı liselerde birçok üniversitede bulunmayan ekipmanlar , imkanlar olabiliyor. 
Bunları değerlendiren veya değerlendirmeyen çok değerli hocalarımız var tabiki.

O yüzden liseleri eski kendi öğrencilik zamanlarımız gibi değerlendirmeyelim. :)
Not: Eskiden imkansızlıktan dos da bulunan edit (win deki notepad gibi) programının menülerini pc olmadığı için her defasında tahtaya çizerdik. :)
Gerçi o çizimler sayesinde grafik işine merak salanlarımız vardı..
⌒╮'╭⌒╮⌒╮.
╱◥██◣                  
| 田︱田田|              
╬╬╬╬╬╬╬╬╬

Picproje - Sözde değil özde paylaşım..

electronblue

Yok hocam zaten küçümsemek için değil de durumun bu çağda gösterdiği anormalliğe dikkat çekmek istedim, bu konuda ben de sizin gibi düşünüyorum.

Mesela geçen gün forumda bir başlık açıldı, arkadaş devresini 8085 ile yapabileceğini , bu çipi tanıdığını yazmış, yıl 2011 ve çözümün anahtarı 8085.....

İsterim ki bir öğretmene mikroişlemciler sorulduğunda , "şu şu şunlar var piyasada, şunun fiyat-performans oranı bu, şunun eksikleri şu artıları bu.. bir de ARM var, atmeli pic i sallar atar, her işinize koşar vs.. ,kullanılışını  çok detaylı bilmesem de aranızda öğrenmek isteyenler varsa beraber öğrenir uygularız "diyebilsin.Kendisine güvenmiyorsa bile bu sorumluluğu alabilsin.

Yine son zamanlarda forumda açılan başlıklarda Türkiye'nin zamanımızın koşullarındaki teknolojik ortama göre konumu tartışılmaktadır,teknolojimizin gelişmesinde,  siyasi,maddi,manevi etkenleri geçtim de eğitim konusunda büyük sorumluluklardan biri de bence öğretmenlerimize düşüyor.

Saygılar....

maxim1995

Peki eğitime devam eden olurmu ??? mesela ben 7. sınıfa idiyorum elbette kursa katılmak isterm ama demişsinizki en az ilkokul mezunu yani eğitimini bitirmiş olarak

LukeSkywalker

Alıntı yapılan: electronblue - 03 Şubat 2011, 23:24:41

electronblue

Hocam siz de yeteneklileri bir kenarda tutun işte sözümüz çürüklere , ben aslında gayet iyi anlıyorum hallerini, öğrenciye de bakıyor bu iş fakat öğretmene de büyük sorumluluk düşüyor.

https://www.picproje.org/index.php/topic,31693.msg221293.html#msg221293 mesela burada açtığınız ARM başlığı güzel bir başlangıç olmuş keşke herkes bu duyarlılığı gösterebilse, kendi üzerine düşen sorumluluğun gerekliliklerini yerine getirebilse. Saygılar...

fatihkuzucu

Öğrenci kalitesinin düştüğü sadece öğretmenlerin lakırdısıdır. Fabrikasyon üretimmidirki gerizekalı çocuklar dönemi geliyor. Boş laflar bunlar.

Bazı ögretmenlerin idealist olarak ögrencilerine sundukları imkanları artırmaya çalıştığını da görüyorum. Ancak cebine 2k tl üzerinde para giren bir teknik okul ögretmeninin kendini geliştirme ihtiyacı çok az sanırım. Bir süre sonra idealizm yerini günü geçirmek ağır basmaya baslıyor. Buda öğrencilerin iyi egitilememesi sorunlarını ortaya cıkarıyor.  Öğretmenleri 5 senede bir 3 aylık meslek içi yenilenme kurslarına almak gerek. O kurslarıda başarı ile bitirmeleri için bir takım mekanizmalar geliştirilebilir. Başarılı olamayanları motive edecek yöntemler geliştirilmeli.
Exp.Kits http://tinyurl.com/3qhs8pm   Küçük adamların, küçük fikirleri... Büyük adamların, büyük hayalleri...

LukeSkywalker

Edit: Gereksiz.