RS232 C#

Başlatan hasgerya, 29 Aralık 2010, 11:00:46

hasgerya

Merhaba arkadaslar. Bir cok foruma sordum fakat adam akilli bir cevap bulamadim.Ben bir program yapip RS232 ile micro islemciden veri almak istiyorm.Micro islemciyle baglanti kurmadan once deneme olarak 2 bilgisayar arasinda denedim.Bir bilgisayardan benm programimi diger bilgisayardan hpyer terminali actim.Hyper terminale veri yollayabiliyorum fakat oradan veri alamiyorum.Aliyorum da surekli olmuyor.Yani butona basinca oradaki veriyi alip benm listbox imda gosteriyor bana.Benim istedigim ben diger bilgisayardan yazdigim anda benim listboximda cikicak.Yani bir dongu olmasi lazim surekli kontrol edicek buffera veri gelmismi diye.Yardimlarinizi bekliyorum. Batuhan ERKUT

sigmoid

buton  içine yazdığın kodları serialport nesnesinin DataReceived eventi içine yazarsan işini görür.

kolay gelsin.

hasgerya

hic bir dongu kullanmadan mi ?

sigmoid

seriporttan herhangi bir bilgi gelince DataReceived eventi oluşur. Sürekli bir döngü içinde seriporttan veri gelip gelmediğini kontrol etmen gerekmez. Seriportla ilgili yapılmış terminal örneği istersen

http://msmvps.com/blogs/coad/archive/2005/03/23/SerialPort-_2800_RS_2D00_232-Serial-COM-Port_2900_-in-C_2300_-.NET.aspx

inceleyebilirsin. Bu örnekte bir çok şeyi kodla yazmış. Ben toolbardaki serialport nesnesini form üzerine sürükleyip onu kullanmayı tercih ediyorum.

hasgerya

bende oyle yapiorm zaten.Yani datareceived e yazarsam kodlarimi hic butona basmadan direk diger bilgisayarda hyper terminalden yazinca benim listbox imda cikicak oylemi ?

hasgerya

birde bu verdigin ornek console uygulamasi ben form da yapiyorm