Hi-tech ile şifreli kilit

Başlatan hollywoodlu, 02 Ocak 2011, 12:26:10

hollywoodlu

Şifreli kilit programı ve devresini oluşturmak istiyorum fakat nasıl bi programlama mantığı izlemeliyim bir türlü bulabilmiş değilim. Hi tech ile örnek bir şifreli kilit programı verebilir misiniz. Ben şöyle birşey düşündüm 3 defa yanlış şifre girildiğinde buzzerimiz devreye girsin ve uyarı versin. Fakat herşey tamamda sabit şifreli bir program yazabiliyorum ama değiştirilebilir bir program yazabilmiş değilim. Bir türlü mantığını kuramadım yardımcı olur musunuz?

X-Fi

şifreyi kaydetmek/saklamak için picin eeprom hafızasını kullanın.
http://www.coskunergan.dev/    (Yürümekle varılmaz, lakin varanlar yürüyenlerdir.)

hollywoodlu

aslına bakarsanız hi-tech ile yeni tanıştım eeproma kaydetmek için ben saklayacağım değişkene adres eklesem olur mu yani *degisken gibi bişi kullansam. tam olarak nasıl yapmalıyım

hollywoodlu

indiriyorum arkadaşım. sana çok teşekkür ederim

hollywoodlu

fakat bn bu devreyide indirip incelemiştim ama similasyonda bir türlü çalışmasını anayamadm. aslında daha basit ve sade bir program ve devre mevcut mudur?

guvenoglu

arkadaslar bu devre nasıl kurulur calısma mantıgı nedır banada yardımcı olabılır mısınız?

guvenoglu

arkadaslar bu devre nasıl kurulur calısma mantıgı nedır banada yardımcı olabılır mısınız?