PIC ile mp3 playerı yönetme

Başlatan agamuratcelebi, 07 Ocak 2011, 21:51:23

agamuratcelebi

Arkadaşlar mp3 playerın içindeki 8 şarkıyı pıc ile istediğimiz şarkıdan başlatabilirmiyiz

Maxim

agamuratcelebi

peki nasıl olacak hocam bu konuda yardım edebilir misin bu benim proje ona göre birşeyler yapacağım

Maxim

mp3 playerın play-stop-pause gibi tuşlarından kablo çekerek pice gireceksin ve yazdığın program sayesinde zamanlamalarıda ayarlayarak istediğin şeyi yaptıracaksın .

örnek 3. şarkı başlasın .
power on ; 3 saniye bekle
play tuşuna bas ; 1.5 saniye bekle
3 kere sağ track tuşuna bas ; her birinin arasında 0.5 saniye bekle
tekrar play tuşuna bas ;

seri veya başka bir iletişim türü ile olabileceğiniz hiç sanmam bunun .
tabi bunu piyasada satılan ucuz mp3 playerlar için söylüyorum
yoksa hazır kurulu kit halinde satılan SPI protokolu ile kontrol edilen mp3 playerlar var

agamuratcelebi

hocam tam anlayamadım ayrıntılı bir şekilde konuşmak için msn veya cep telefonu numarası varsa konuşsak

Maxim

buraya yazarsan daha iyi olur, herkes faydalanacaktır .

agamuratcelebi

hocam ben bir devre tanıtımı yapacağım beş tane devre elemanı var her devre elemanı için bir buton koyacağım ve mp3 player  her biri için ses kaydedeceğim butondan hangisine basarsam örneğin üçe basarsam üçüncü şarkı mp3 playerdan çalacak bunu yapmaya çalışıyorum aynı zamanda ikiye basarsam üç duracak ikinci çalacak böyle bir devre

sigmoid

PIC bilginiz ne seviyede hangi derleyiciyi kullanıyorsunuz?

Maxim arkadaşımızın dediği gibi her bir butondan kablo çekip pic'e bağla. pic'in çıkışını 0 yapınca ilgili butona basmış olacaksın. 3 şarkıyı çalmak için 3 ileri sonra play. parca çalarken başkasına çaldırmak için stop ileri geri play tuşlarına bastırırsın. normalde elle yapmış olduğumuz yapıyı pice yaptıracaksın.

agamuratcelebi

üstat pek iyi değiil pic bilgim onun için hazır yapılmış devre varsa onu satın almayı düşünüoyrum veya yaptırmayı düşünüyorum  bu konuda nasıl yardım arabilirim