CPLD HAKKINDA bilmediklerim!

Başlatan aykut54, 16 Ocak 2011, 22:50:44

aykut54

Merhaba Arkadaşlar
Elimdeki CPLD hem değerlendirmek hemde öğrenmek için yola çıktım.Aşağıda çizilmiş olan and kapısı devresi için şunu demek istiyorum. Bu haliyle bu şematiği cpld içersine yükleyebilirmiyiz. Yoksa başka bir yol deneyerek verilog kodunu yazmamız gerekecek. Diğer bir sorum ise and kapısında 2 giriş var ve 1 çıkış.Giriş ve çıkışlar pinlerini  tayin edeceğim. Şu kısım aklımı bulandırıyor; Devredeki girişler için buton ve çıkışlar için led kullandığımda.Burdaki devreye göre konuşursam ilgili butona basınca led'in çıkış vermesi gerekecektir dimi  PRATİKTE ?

[IMG]http://img366.yukle.tc/images/7446adsiz.JPG[/img]

UNUTMADAN= CPLD'lerde kod koruması varmıdır. Var ise programdan ya da programlayıcıdan kaldırma imkanımızı varmıdır[/B]

MC_Skywalker

Xlinx kullandım öğrenme amaçlı çizdiğim lojik devreyi sintisize ettiğimde Projei oluşturu iken dercih etiğim dilde (örn VHDL) dosyayı kendi oluşturuyor ve chipin programlanması için gerekli bitfile oluşturuyor.

girşi çıkış pinlerini senin tanımlaman gerekli. sadece bu giriş bu çıkş diyorsun. sintisize esnasında pin haritasını program yapıyor. ben 2 595 u cpld içine yerleştirip deneme yapmıştım.