EBV Elektronik STM32 Kitim Geldi.

Başlatan computerboy, 21 Ocak 2011, 10:25:02

muhittin_kaplan

f15eagle

kit sahibi epey arttı sitede ama uygulama hala yok :'(

Site üstadlarından bir ricam olacaktı. Eğer katılım olursa yeni arm programlamaya başlayanlar için bir web eğitimi düzenlesek bir kaç ders bile olsa eğitim verecek gönüllü birisi çıkar mı? Eğitimi, çizgi tagemin e2e sitesindeki web semineri kısmında yapabiliriz. Benim okulum için kullandığım bir alan var. Kullanımı da çok basit ilgilenen birisi çıkarsa bu sitede çok kişiye yardımı dokunur. Eğitimi de bu kitler üzerinde örnek olursa bilgisayar başında hem eğitimi takip eder hem de uygulamayı yaparız.

Bu konuda ilgili olanlar varsa bana ulaşabilir mi?
mail adresim celalhancer@hotmail.com

electronblue

Kit elime ulaştığında örnek kodları keil yardımıyla tek tek yükledim çalışmasını gözlemledim herhangi bir problem yok fakat işlerimin

yoğunluğundan işlemciye vakit ayıracak fırsatı bulamıyorum.

aykut54

kit  elime ulaşmadı kimin kapısını aşındırsam

ptt ya da ups kargo ile görüşsem bana bu konu hakkında bilgi verebilirlermi?

mozkan87

Alıntı yapılan: aykut54 - 07 Mart 2011, 00:16:54
kit  elime ulaşmadı kimin kapısını aşındırsam

ptt ya da ups kargo ile görüşsem bana bu konu hakkında bilgi verebilirlermi?

Ptt takip numarası olmadan yardımcı olamam diyor. Daha önce başıma gelmişti.
UPS'nin size en yakın şubesini arayabilirsiniz eğer ürün o şubede ise size yardımcı olacaklardır ancak genel takip için takip numarası isteyeceklerdir. UPS'nin dağıtımını çoğunlukla MNG kargo yapıyor bilginize.

zekk

STM 32 kiti geldi demişsiniz anlamadım nasıl basvurup ne için ucretsız yolladılar bılgi verebilirmisiniz..

tufican

oleyyyyyyyyyyyyy benimkide bu akşam geldi arkadaslar cokmutluyum gıcır gıcır resmen 80 mhz kristal var cayır cayır diyorum başkada bişey demiyorum :D

şunu breadborda adapte ediyorum şuanda
yapmak isteyenlere tavsiye 2 tane bredbordun +- uçlarını çıkartıp birleştiriyorsunuz daha sonra pb15 bacagını kısaltıp bredborda takıyorsunuz cuk oturuyor :D saygılar

yarın proglamlamaya girişelim derim
insanın gerçekten isteyipte yapamıcağı bişey oldugunu düşünmüyorum

tufican

bide usb kablosu olsaydı onnumara olcaktı bütün cihazlara baktım hiçbiri uymadı çankaya yolları taştan artık :S

X-Fi

80mhz kristal mi var

emin misiniz?
http://www.coskunergan.dev/    (Yürümekle varılmaz, lakin varanlar yürüyenlerdir.)

M_B

Alıntı yapılan: tufican - 17 Mart 2011, 21:42:08
oleyyyyyyyyyyyyy benimkide bu akşam geldi arkadaslar cokmutluyum gıcır gıcır resmen 80 mhz kristal var cayır cayır diyorum başkada bişey demiyorum :D

şunu breadborda adapte ediyorum şuanda
yapmak isteyenlere tavsiye 2 tane bredbordun +- uçlarını çıkartıp birleştiriyorsunuz daha sonra pb15 bacagını kısaltıp bredborda takıyorsunuz cuk oturuyor :D saygılar

yarın proglamlamaya girişelim derim

Hocam ne zaman muracat etmıstınız? Benımki 2 ay oldu henuz gelmedi.
İmkanın sınırlarını görmek için imkansızı denemek lazım.                                                             Fatih Sultan Mehmet

tufican

valla ben yaklaşık 40 gün once müracat ettim kit dün gelmiş istanbuldan gelmiş kit ups kargo ile

kitin üzerinde 2 tane kristal var 8. 0000 yazıyor 4 tane sıfır var 80 mhz diye anladım ben bunu ama sizin kristallerin üstünde ne yazıyor??

bide sormak istedigim bitane arm7 diye büyük entegre var bide stm32 diye ufak bi entegre var usb ye dogru bakan simdi ben arm cortex olarak bunu programlıcam degilmi arm7 yazınca biraz tereddüte düştüm bilgisi olan varmı?

muhittin_kaplan

ST yazanı programlayacaksınız USB ye yakın olan Diğerini Programlamak için gerekli olan LINK

tufican

muhittin abi anlamadım 2 sindede st yazıyor ve usb yakın olan demişsin fakat bütün i/o pinleri büyük olan entegreye bağlı eminmisiniz kücük olanı programlıcagımıza? saygılar.

muhittin_kaplan

Araya Virgül koymayınca böyle oluyor.
ST yazanı programlayacaksınız. USB ye yakın olan, Diğerini Programlamak için gerekli olan LINK. (Buda doğru yazım şekli)
Butonlara yakın olan (Reset ve User) Programlanan, diğeri ise Programlayıcı link.

tufican

hehe tamam teşekkürler. virgülün faydaları, saymakla bitmez :))

bi başlık açmayı düşünüyorum sadece bu kartı kullanan kullanıcıların deneyimlerini yazacagı ornek kodlar verecegi derleyici hakkındoa sormak istediklerini sordukları bi başlık ne dersiniz??