3 fazlı sayaç tek faza bağlanabilir mi?

Başlatan sahteker, 29 Ocak 2011, 12:22:20

sahteker

arkadaşlar merhaba,
benim aklıma takılan küçük bir soru var eğer müsayit olduğunuzda fikirlerinizi iletebilirseniz çok mutlu olurum...
sorum şu şekilde:
benim 3 fazlı bir sayacım var...
malum üç fazlı saaçlarda toplam 4 tane uç var...
evlerde kullandığımız gerilimle bi fiş bulsam ve bu fişin uçlarını bu syacın HERHANGİ bir fazına ve diğer ucuda nötr e bağlasam acaba
sayaç çalışırmı? yada başka bi sorun çıkarırmıyım sizce?

NOT:şu ana kadar gördüğüm sayaçların büyük bir kısmı YÜKE BAĞLI OLMASADA-ENERJİ HARCANMIYOR OLSADA
sayaca gerilim geldiği an çalışır duruma geçiyor ve sayaçla rs-485 iletişimimi yapabiliorum.
dolayısıyla tek fazdan çalıştırdığım için yük bağlamıycam (zaten tek fazda yük bağlamak biraz sorunlu olur gibime geliyor?)
üç fazlı sayaçlar her fazdaki gerilimi,aktif-kapasitif enerjiyi... ayrı ayrı ölçtüğü için bi sorun çıkmayacak gibime geliyor ama
siz ne dersiniz? neticede farzediyorum s ve t fazlarında gerilim sıfır olacak ama r fazında 220 v gerilim olacak
acaba dengesizlik durumundan falan bi soun çıkarmı sizce?

çok teşekkür ederim şimdiden
iyi çalışmalar...
kimi, sevap için Kabeye varır... Kabe kapınızda! Bilmez misiniz?

Andromeda

konutlarda da 3 fazlı sayaç kullanılabiliyor...
her faza yük bağlanacak, dengeli olacak diye birşey yok..
" Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır, yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar." ..." Tanrı'dan mesaj gelmiyor, biz Tanrı'ya mesaj gönderiyoruz"

frederic

Kullanabilirsiniz Sayın sahteker hiç bir sorun olmaz.

sahteker

çok teşekkür ederim arkdaşlar saolun valla ya iyi oldu,
aklımda hiç tereddüt kalmadı şimdi :)
inşlh hayırlısıyla bi bitireyim projemi buradan tüm sonuçlarımı çalışma aşamalarımı hepsini  yazacam inşlh.. :)
hayırlıgünler...
kimi, sevap için Kabeye varır... Kabe kapınızda! Bilmez misiniz?