flash disk virüsleri başımıza bela oldu

Başlatan askuzucu, 02 Şubat 2011, 22:55:43

askuzucu

Nod32 2.70 kullanıyorum. Daireden bir arkadaşın flash ı takması ile virüs bulaştı. Nod32 farketti, ancak engelleyemedi. Daha sonra da sistem temiz dedi.Ancak sistem temiz değil, dosyalar gizli dosyaya dönüşüyor, klasör isimli exe ler peydahlanıyor. Nod bulup exe leri sildi, ancak esas virüsü bulamıyor.İşin tuhafı Bulaştıran arkadaşın bilgisayarı da dahil dairedeki çoğu bilgisayarda lisanslı kaspersky yüklü.Ben kasıyor diye kurmamıştım.
     Bu virüsün ne olduğunu nasıl silineceğini bilen arkadaşlardan yardım bekliyorum.

Mucit23

Tek Tavsiye edebileceğim program kaspersky Bence temizlese temizlese o temizler

X-Fi

nod32 virüsü bulsa bile bazen silmiyor ben adrese gidip kendim siliyorum nod32 ile tarama yaptırıp sil dediğimde ise ne varsa siliyor çalışan programlar açılmaz hale geliyor ben antivirüs programlarının mantığını çözmüş değilim bulduğu dosyayı virüsden ayıklayamıyorsa hepsini siliyor.

en sonunda bıktım üç ayda bir format atıyorum hiç antivirüs ile uğraşmıyorum.
http://www.coskunergan.dev/    (Yürümekle varılmaz, lakin varanlar yürüyenlerdir.)

bugsbunny16

avast'ı denemenizi öneririm. açılışta tarama özelliği ile işletim sistemi yüklenmeden ve haliyle de virüs daha aktif olmadan bulup silebilir.

üstelik ticari olmayan kullanımlarda ücretsiz lisans sağlıyor.
no pain no gain...

aydd

arkadaşım önereceğim iki program var

1. combofix
2. malware byte

3. windowsunu uptade et bişeyi kalmaz

irsadbakir

avas  ve usb disk security  yükle kesin çözüm

BenC

google da sil.rar diye arattır ayrıca sonrasında combofix çalıştır. her derde deva.
ŞEHİT KANIYLA ALINMIŞ BU GÜZELİM VATANIN TOPRAKLARI KARIŞ KARIŞ SATILIYOR!!  VATAN HAİNİ OLMA!!