PİC_RF_UTR C10M_Kullanım?

Başlatan 2005502020, 07 Şubat 2011, 15:27:16

2005502020

Herkese Selam,
2 sorum olacak ısıs de 2 pic arası seri iletişim yaparken  udea c10m'li 2 pic'i birbirleri ile rx,tx pinleri üzerinden iletiştirirken Dclock uçlarını nasıl kullanmalıyım?
Udea C10M 868Mhz de çalıştırabilen var mı?Datasheet de yapılabileceğinden bahsediyor.Ama olmuyor(ya da beceremedim).
teşekkürler.

X-Fi

Dclock ucu manchester kullanımda lazım olur modülünüz manchester ise kısaca alıcı rx konumundayken verici tx moda sokulduğunda modüller pll sağladıktan sonra iki tarafdan senkronize şekilde clock çıkışı verir vu clock darbeleri ile verinizi gönderirsiniz aynı clock darbesiyle çıkışdan okuyabilmek için böylece senkson olayını donanımsal çözmüş olursunuz. işlerinizi kolaylaştırır

ayrıca udeanın modülleri keskin frekans değerlerinde kalibre edilmiş halde gelir bu frekanslar modül arkasında yazar siz değiştiremezsiniz sadece kanal değiştirmek mümkündür. 315-434-868-915mhz gibi band değişim işlemlerini ancak udea firmasından isteyebilirsiniz donanımsal değişiklikler gerektirir.
http://www.coskunergan.dev/    (Yürümekle varılmaz, lakin varanlar yürüyenlerdir.)

2005502020

Cevap için teşekkürler,
Açıklamalar aydınlatıcı, soruyu iyi soramadığımı farkettim.Cevabınızdan anladığım kadarıyla eğer modüllerin herikisini de hem alıcı hem verici olarak kullanacaksam, Dclockların alçalan ve yükselen kısımlarını kontrol edip, veri gönderip veri alacagım.Anlamadığım bu işlemi modüllere tek kabloyla(RX veya TX) bağlı olan piclerin Rx ve Tx uçlarını kodla (bunu yapan C kodu var) senkron olarak değiştirmek gerekiyor,biraz zor gibi.

Ama şu an takıldığım kısım, birisi alıcı birisi verici 2 modülüm var ama Dclok uçlarını piclerin hangi pinlerine bağlayıp,kondla bunları nasıl kontrol ettirecegimi bilmiyorum.Zaten preasemble+senkron+datayı gönderiyorum,bir de Dclocklarımı senkronlama için kullanacağım?

X-Fi

tek hat üzerinden haberleştiyseniz hiç bozmayın dclock karışmaya gerek yok zaten siz zor olanını başarmışsınız.
http://www.coskunergan.dev/    (Yürümekle varılmaz, lakin varanlar yürüyenlerdir.)

pax

utr-c12m kullanarak pic ile rf bilgi iletimi yapmıştım. udea nın sitesinde bununla ilgili program kodları ve devre şemasını bulabilirsiniz.

2005502020

Donanımsal bir hatadan dolayı galiba iletişimi gerçekleyemedik.Ama Atx34 ve Arx34modulleri ile iletişimi sagladık.Yardım için herkese teşekkür.