Micro Basic program sorunu

Başlatan tekniker_murat, 09 Şubat 2011, 10:07:42

tekniker_murat

Selamun aleyküm arkadaşlar bu micro basic programının versiyonlarında bir problem mi var bilen duyan ilgilenen arkadaşlar var mı aramızda

Bende prof dr Doğan İbrahim hocamızın micro basic ile sd kart projeleri kitabı ve micro basic öğreniyorum kitapları var ama kitapta yazılı olan komutları derleyiciye yazdığım zaman derlemede problemler oluyo sanki programın komutları çok farklıymış gibi bir his var ;)

Lcd konusunda problemler var örneğin lcd ye yazı yazdırmak için kitaptaki komutları giriyorum ama program derlenmiyo ayrıca ekrana bastıracağım yazıyı önce bir değişkene yazıp ardından o değişkeni ekrana yazdırmam gibi boş gereksinimlere ihtiyaç duyuluyo vs vs bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar paylaşırlarsa çok işime yarayacak...

Şimdiden herkese hayırlı sabahlar ve hayırlı işler diliyorum....
[email]murat.yagci.1984@gmail.com[/email]

malpaslan1979

doğan ibrahim kitapları bu piyasanın en kötü ikinci kitaplarıdır programların hex kodlarını işlemcilerin data sheetlerini koyar ve yazı karakteri fontlar büyük yazılarak bir kitap bitirilir bu kitap ve kodların bir işe yaramadığını duyunca şaşırmadım. gelelim en kötü birinci kitap onlarda infogate firmasının kitapları bu kitaplarında kötü olmasının nedeni çevirilerin teknik yetkinliği olmayan insanlar tarafından yapılmasıdır. bence mikrokontrolör piyasasının elle tutulur kitaplarını türkiyede altaş yayınları sunuyor.

tekniker_murat

Peki bu micro basic e başlayabilmek için düzgün tutulur bir kitap bilen var mı yada nereden nasıl başlamam lazım beni bu hafıza kartı projeleri cezbe ediyor da
Elbette hafıza kartını kullanabilmek için lcd ekran ve diğer konuları da en azından uygulayacak kadar bilmek gerekiyor bu konuyu öğreten anlatan bir kitap bir site yada bir kaynak sunabilecek yada sunmuş bir kimse yok mu ?
[email]murat.yagci.1984@gmail.com[/email]