16 veya 32 bit Picler ??

Başlatan EMG81, 17 Şubat 2011, 00:08:41

Tagli

Alıntı yapılan: t2 - 17 Şubat 2011, 10:57:55
hazır C biliyorken,  microchip C18 kullanın. bütün picler desteklenir. baya da bir örnek vermişler.
Aslında ufak tefek farklılıklar olduğu için C18 sadece 18 serisi PIC'leri destekliyor. PIC24, dsPIC30 ve dsPIC33'ler için C30 gerekiyor. PIC32 için ise C32. Aralarındaki farkın çok fazla olmadığını tahmin ediyorum (çünkü bunlardan sadece C18 ile deneyimim oldu), muhtemelen öğrenme konusunda bir sıkıntı olmaz.
Gökçe Tağlıoğlu

fatihkuzucu

Bende proton yüklü degil. Bu konudaki sorunun cevabını bulmam 5 sn sürdü. Bu kadar hazır cevap beklentileriniz olmazsa, benden degil kimseden laf gelmez. Acele etmeyin. Önce bir bulmayı ögrenmeyi deneyin, okuyun, anlayın. Anlamazsanız, bulamazsanız sorun.
Exp.Kits http://tinyurl.com/3qhs8pm   Küçük adamların, küçük fikirleri... Büyük adamların, büyük hayalleri...

EMG81

Benim için Pc tarafı pic ten daha önemli diyebilirim size :) ama yıllardır süre gelen alışkanlıklar da bir anda unutulmuyor ne yazıkki. Yılarca deniz görmemiş bir adama denize geldik atla yüz der gibi birşey bu. C ile led yakıp söndürmekten başka hiçbirşey yapmadım. gerisini siz düşünün bunun glcd si tft si interrupt ları vs. Ama dediklerinizi kayde alıp c ye geçmeye özen göstericem. :)

EMG81

Arkadaşlar. dsPIC30/33 ve PIC24 leri basic ile programlamanın yolunu ---------------> mikrobasic  dsPIC30/33 and PIC24

Artık geriye güncel versionunu bulup, kurup kullanmak kalıyor.