Laptop hdd de file bozulmasi

Başlatan bunalmis, 19 Şubat 2011, 15:03:38

fatihkuzucu

Temiz olduguna inandıgınız bir ara disk imajı alın. Tekrar tekrar sorun cıkaracagına eminseniz her geldiginde imajı yüklemeniz 10 dk sürmez.  Bu angaryalardanda kurtulursunuz disk birleştirme falan filan.
Exp.Kits http://tinyurl.com/3qhs8pm   Küçük adamların, küçük fikirleri... Büyük adamların, büyük hayalleri...

z

Biosdan diagnostic programi isletildiginde HDD testinde kimi zaman warning, kimi zaman da error no verdi. Daha detayli bildirimde bulunmuyor.

Dell ile gorustuk sanirim makinada sorun oldugunu kanitladik. Geriye tek sorun kaldi, bu da urunu satin alindigi ulkeden farkli bir ulkede kullaniyorsak servis kayitlarinin aktarim islemi.

Dell, kaydinizi buraya alabiliriz ancak tekrar baska ulkeye giderseniz sorun cikar dediler.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

fractal

ilgin birşey söyliyeyim.2.5 inç hdd vardı kızağı ile yere düştü 70gb boyut vardı ikiye bölmüştüm.bölümlerden biri bozuldu.sanırım yere düşme esnasında okuma kafası sabit diske zarar verdi ama ilginç.diğer bölümü çalışıyor.diagnostik programını indirdim.hiçbirşey olmadı.veri kurtarma programı okuyor ama içindekileri buluyor.neden normal çalışmıyorki..
Restantum cogniscutur Quantum deligutur

t2

Bozuk yer varsa, tam orayı okurken sorun çıkıyor. Bu yüzden CHKdsk yapıp o kısmı bozuk olarak işaretletmek gerekir. Aksi halde ne zaman orayı okumaya çalışsa sorun çıkacaktır.  Bende bu şekil sorun çıkmıştı. sonradan bu diske güven olmaz diyerek diski attım. Windows kurarken her nedense hep hızlı format seçiyoruz. halbuki tam format seçsek bozuk kısımlar varsa anlaşılır. varsa bozuk kısımlar işaretlenir sadece sağlam kısımlar kullanılır.

Alıntı yapılan: fatihkuzucu - 22 Şubat 2011, 12:41:12
Temiz olduguna inandıgınız bir ara disk imajı alın. Tekrar tekrar sorun cıkaracagına eminseniz her geldiginde imajı yüklemeniz 10 dk sürmez.  Bu angaryalardanda kurtulursunuz disk birleştirme falan filan.
Ben yaklaşık haftada 1 kere  Windowsu, Cyi yedekten geri yükleme yaparım. Belgeler diğer  önemli dosyalarım başka bölümlerdedir.