A4 Tech usb fare sorunu

Başlatan JKramer, 07 Mart 2011, 21:58:43

JKramer

Merhaba,

Dizüstünde sorunsuz kullandığım A4 Tech K4-35D (usb) model numaralı fareyi, XP SP3 yüklü masaüstü bilgisayarda kullanamıyorum.

Masaüstü bilgisayarda Microsoft Comfort Curve Keyboard 2000 klavye (usb) ve onunla birlikte gelen Microsoft fareyi (usb) kullanıyordum. Fareyi sağ tuş sorunu nedeniyle emekli ettim, A4 Tech fareyi taktım. Yükleme işlemi bittikten sonra fare, nasıl desem, donuyor. Mesela sağa doğru çekiyorum, hiçbir hareket yok, daha sonra keyfi geldiği zaman sağa doğru gidiyor.

Aygıt yöneticisine baktım, fareyi yüklerken ek olarak bir de klavye yüklüyor (Keyboards altında HID Keyboard ve Human Interface Devices altında birkaç tane daha ekleniyor). Yani toplamda iki tane klavye gözüküyor. Eğer klavyeyi sökersem fare normal çalışıyor. Ben de id'lerine bakarak sonradan yüklenenlerin (fare hariç) hepsini kaldırdım. Sorun azaldı ama hala ara ara takılmaya devam ediyor. Ayrıca bilgisayarı baştan başlattığımda kaldırdıklarım tekrar yükleniyor ve başa dönüyorum.

Farklı usb port'larını, pc kapalıyken takmayı, klavye-fare takılış sırasını değiştirmeyi denedim, bir sonuç elde edemedim. Ek olarak başka bir bölümde Win7 kurulu, orada da aynı sorun mevcut. (7'de aygıt yöneticisine bakmamıştım ama herhalde aynı şekilde iki klavye gözüküyordur.)

Çözüm için her türlü öneriye açığım, şimdiden teşekkür ederim :).

Amd Athlon Xp 3000+
Epox 9npa+ultra
Samsung hard disk(s)