Pic devre iki ayrı besleme kullanma.

Başlatan umitmura, 09 Mart 2011, 09:43:28

z

Kavga edildigini de nerden cikarttin. Masum ve yerinde bir soruya cevap araniyor. Sadece konu konuyu acti.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

Andromeda

" Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır, yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar." ..." Tanrı'dan mesaj gelmiyor, biz Tanrı'ya mesaj gönderiyoruz"

fatihkuzucu

Bunalmış;
Biraz sallama bir şey oldu sizin şemanın ötesinde gördükleriniz. Bir şey görebildiğinizide düşünmüyorum. Görüyorsanızda benim bahsettiğim konu ile sizinki arasında dağlar kadar fark var. Sy. 10da 1 tane flyback şeması var, 1 tanede boost şeması var. Oradan grounding ile alakalı bir şey çıkmaz. 2 şemayı hazırlayan aynı kişi bile olmayabilir bağlantıların bağlanış şekli ile alakalı olarak.

Bu konu ile alakalı olan groundun nasıl birleştirileceği meselesi sy27 de açıklanmakta. Oradaki ground çizimi özeldir. Özellikle yolların gösterilmesi yukarıdaki bir sürü şemadan farklıdır.  Yine o resmin altında aşağıdaki açıklamadan başka bir açıklama yoktur loyout ile alakalı.

CIRCUIT LAYOUT GUIDELINES
As in any switching regulator, layout is very important. Rapidly switching currents associated with wiring inductance generate voltage transients which  can cause problems. For minimal inductance and ground loops, keep the length of the leads and traces as short as possible. Use single point grounding  or ground plane construction for best results.Separate the signal grounds from the power grounds (as indicated in Figure 48). When using the  Adjustable version, physically locate the programming resistors as near the regulator IC as possible, to keep the sensitive feedback wiring short.
Exp.Kits http://tinyurl.com/3qhs8pm   Küçük adamların, küçük fikirleri... Büyük adamların, büyük hayalleri...

Andromeda

acaba 110 ac gerilimi nasıl ayırırım diye mi soruyor..
problemi bundan kaynaklanıyor olabilir.
" Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır, yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar." ..." Tanrı'dan mesaj gelmiyor, biz Tanrı'ya mesaj gönderiyoruz"

z

Kalin baglantilari olan semada  Cc nin Gnd ye gecis sekli dikkatimi cekmisti, sana sormak yerine verdigim pdfin 10.sayfasina baksam daha iyiymis.  Geribesleme pinine gurultuden olabildigince arinmis voltaj geribeslemesi nasil yapiliyoru anlatma o zaten bilinen bir sey.
Sorum orasi degil de companzasyon tarafindaki Gnd idi.

Sayfa 10, gormek isteyene gnd baglantisi konusundaki ayrintilari tek kelime kullanmadan anlatmis.  Siradisi bir sema olusunu elemanlarin saseye giden uclarinin herbirine gnd sembolu takistirilmamis olmasindan anlayabilirsin.  Dikkatli bakarsan demleme oldugunu goreceksin.

Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

t2

CeramicL—15 μH, demiş.  Bunun anlamı frekans baya bir yüksek demektir. Bu durumda bazı yollar gnd bile olsa nem kapmaması için uygun şekilde dizayn edilmeli hatta yolun direnci bile geribeslemeyi etkileyebilir.

malpaslan1979

http://www.4shared.com/file/pn41CXFp/pcbtasarmipular.html

pcb tasarımı için görsel ip uçlarını bir word belgesinde toplamaya çalıştım umarım ilgililerin, meraklıların,bu konuda eksikliği olanların işine yarar.

4shared sitesi yasaklı olabilir dns ayarlarını değiştirerek siteye ulaşabilirsiniz.

saygılarımla...

kudretuzuner

Merhaba
Aşağıdaki link size,basit de olsa bir fikir verecektir düşüncesindeyim.Kolay gelsin.
http://rapidshare.com/files/451780951/umtmura.rar
Amatör

aslan_korhan

Birebirinden yalıtılmış 2 ayrı güç kaynağı istiyorsun DC-DC Konvertör kullanman gerekir.
Optokopler ile beslemeleri ayıramazsın...
Dünyada 10 çeşit insan vardır. Binary bilen ve bilmeyenler.

umitmura

Sorunun cevabı dışında başka konulara değinilmiş olsada ben bunların yararlı olduğunu düşünüyorum. Ama özellikle opto bağlantısını gösteren ve pcb yapımında dikkat edilecek hususlara değinen arkadaşlara ayrıca teşekkür ediyorum.

Andromeda

ben tam anlayamadım..
gnd leri ayrı 2 tane 5 V çıkış mı istiyorsunuz?
yoksa 110 V ac gerilimi mi yalıtmak istiyorsunuz?