FPGA starter kit

Başlatan Ankaralı, 10 Mart 2011, 14:27:32

Ankaralı

Merhabalar

Spartan 3e starter kit almak istiyorum.Şimdi EMPA ile görüştüm bana 150 dolarlık kiti 510$+kdv dediler.Digilentden bu kiti sipariş etsek(150$) gümrüğü kargosu ne kadara gelir.Toplam masrafım ne olur ?

Teşekkürler...
@ NEXYS2

muuzoo

elektrovadi'nin sitesine bakabilirsiniz. Digilent TR dağıtıcısılar. Gördüğüm kadarı ile akademik fiyatı 315TL+KDV şeklinde. Digilent üzerinden sipariş geçseniz bildiğim kadarıyla 50 dolar da kargo ücreti ödersiniz. Toplamda 200 dolar gibi bir maliyeti olur. Normalde 150 euro -1500 euro aralığındaki ürünler gümrüğe takılırsa bir %20 de buraya vergi ödersiniz. Takılırsa 200*0.2= $40 vergi olur. Takılmazsa $200 , gümrüğe girersenizde $240 gibi bir fiyata gelir ürün. Bunlar tahmini rakamlar tabiki.

http://www.elektrovadi.com/SPARTAN-3E-STARTER-1-Adet-Fiyati,PR-714.html
gunluk.muuzoo.gen.tr - Kişisel karalamalarım...

muhittin_kaplan

Ürün+Shipping 150Avro nun altındaysa ve ispatlarsanız 2.05TL öder alırsınız. Gümrük İstemez.

MC_Skywalker

Ben direk olarak Digilent ten alış veriş yaptım hiç br sorun ile karşılaşmadım. CPLD kit ve Robotic Starter kit aldım. sadece ~$50 kargo bedeli sıkıntı yaratıyor.

teknikelektronikci

arkadaslar kendimiz yapma imkanimiz yokmu ?
dün ben arastirdim bir kac site v.s buldum istenirse altera max cpld epm240c100 modleini tanesi 10 lira civari temin edebilirim
pcb deseniz 10 tl yi gecmez
fakat herkezde malesef paralel port yok usb jtag problemini halledebilirsek en azindan cpld evolation board veya develep. board yapma imkanimiz ollabilir ?
daha dün aksam aklimdan gecti bugün yazacaktim bu basligi görünce burdan yazayim dedim

dedigim gibi elimde referans semalar v.s var tek sorun psoc ile usb blaster yapmak veya usb blaster clone yapmak ne dersiniz ?
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

mdemir

http://papilio.cc/
Burada açık tasarım, eagle dosyalarıyla birlikte Xilinx Spartan 3E FPGA  geliştirme kartı var.
(48 I/O lines, dual channel USB, integrated JTAG programmer, 4 power supplies, and a power connector)
250K olanın fiyatı 50$, malzemelerini biz toplayıp yapsak ne kadara maledebiliriz?

Ankaralı

@muzo hesaplarına göre baktığımda elektrovadi mantıklı geldi bana.Hpcaların birine bu kiti aldıttırabilirim.

@teknikelektronikci bu iş o kadar kolay gözükmüyo gibi dostum yoksa bizim Türkler bugüne kadar üretirlerdi.Keşke forumdan biri şunu yapsada bu milletin parası bu ülkede kalsa....
@ NEXYS2

teknikelektronikci

Alıntı yapılan: QarizmaCocuq - 10 Mart 2011, 20:40:34
@muzo hesaplarına göre baktığımda elektrovadi mantıklı geldi bana.Hpcaların birine bu kiti aldıttırabilirim.

@teknikelektronikci bu iş o kadar kolay gözükmüyo gibi dostum yoksa bizim Türkler bugüne kadar üretirlerdi.Keşke forumdan biri şunu yapsada bu milletin parası bu ülkede kalsa....

hocam ben usb programlama isini halletsem bu isi yapacamda o kisim icin ayrica program yazmak gerekyior veya kodu olan blaster bulmak gerekyior eskisi gibi her bilgiusyarda paralel port olsa zaten 1 ssn durmaya gerek yok cünkü dedigim giib bu cpld yi ben ucuza temin etme imkanim var cpld li devre semalari olsun uygulama notlari olsun veya takildigimda gidip sorcagim kisilerde var tek problem usb blaster neyse dediginiz gibi zor gözüküyor ben yinede bulduugm linki paylasayim

http://optimize.ath.cx/cusb_fx2/index.html

amcam burda psoc ile usb üzerinden haberlesip cpld yi programliyor su devreyi yapmak sanirim tüm forumun isine yarar ama malesef bu psoc un programi lazim
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

f_machine

Ankaralı

Alıntı yapılan: teknikelektronikci - 10 Mart 2011, 21:16:22

hocam ben usb programlama isini halletsem bu isi yapacamda o kisim icin ayrica program yazmak gerekyior veya kodu olan blaster bulmak gerekyior eskisi gibi her bilgiusyarda paralel port olsa zaten 1 ssn durmaya gerek yok cünkü dedigim giib bu cpld yi ben ucuza temin etme imkanim var cpld li devre semalari olsun uygulama notlari olsun veya takildigimda gidip sorcagim kisilerde var tek problem usb blaster neyse dediginiz gibi zor gözüküyor ben yinede bulduugm linki paylasayim

amcam burda psoc ile usb üzerinden haberlesip cpld yi programliyor su devreyi yapmak sanirim tüm forumun isine yarar ama malesef bu psoc un programi lazim

Ustam bu psoc un programını üretici firmalardan falan istesek gördermezlermiki?İletişime geçelim adamlara olmadı bişeyler yazıp gönderelim.Bak bu işi yapsan güzelde para kazanırsın bence.Sana şimdiden 3 müşteri bulurum.

Ayrıca gönderdiğin linkte 3.3V, 2.5V değerlerini anlayabildiim, ingilizce yada rusca ya razıydım ben  :o

@F_machine hocam xilinx ürünleri arıyorum.Alteranın kitler 500TL den başlıyor.
@ NEXYS2

teknikelektronikci

Alıntı yapılan: QarizmaCocuq - 10 Mart 2011, 22:23:26
Alıntı yapılan: teknikelektronikci - 10 Mart 2011, 21:16:22

Ustam bu psoc un programını üretici firmalardan falan istesek gördermezlermiki?İletişime geçelim adamlara olmadı bişeyler yazıp gönderelim.Bak bu işi yapsan güzelde para kazanırsın bence.Sana şimdiden 3 müşteri bulurum.

Ayrıca gönderdiğin linkte 3.3V, 2.5V değerlerini anlayabildiim, ingilizce yada rusca ya razıydım ben  :o

@F_machine hocam xilinx ürünleri arıyorum.Alteranın kitler 500TL den başlıyor.

hocam isi ticarete dökmekde iyi fikir ama burda asil picproje asil elektornikciler :D bu psocu yazan japon amcam alterayi programlamak icin kullaniyor
siteyi translate google dan ingilizceye cevirebilirsiniz
isin ticaret kismini düsünelim hocam :D ortak filan olalim bak forumdan expkit cikti forumdakilerde epey reklamini yapiyor herhalde bizimkisinide yaparlar :D

Ankaralı

hocam isi ticarete dökmekde iyi fikir ama burda asil picproje asil elektornikciler :D bu psocu yazan japon amcam alterayi programlamak icin kullaniyor
isin ticaret kismini düsünelim hocam :D ortak filan olalim bak forumdan expkit cikti forumdakilerde epey reklamini yapiyor herhalde bizimkisinide yaparlar :D
[/quote]

Sen hayata geçir bu projeyi seneye lab açılacak daha da sipariş ettirmeye çalışırım inan bana elimden ne geliyor ise..Önemli olan bu işi bizden olanların yapması.İstersen yapabilirsin bu işi sen yap reklamını herkes yapar emin ol.Ben forumda imza kısmına senin linki yazarım....Ama yeterki yap hocam.
@ NEXYS2

teknikelektronikci

Alıntı yapılan: QarizmaCocuq - 10 Mart 2011, 23:36:15

Sen hayata geçir bu projeyi seneye lab açılacak daha da sipariş ettirmeye çalışırım inan bana elimden ne geliyor ise..Önemli olan bu işi bizden olanların yapması.İstersen yapabilirsin bu işi sen yap reklamını herkes yapar emin ol.Ben forumda imza kısmına senin linki yazarım....Ama yeterki yap hocam.
[/quote]

eyw hocam sagol :D ben yurtdisindayim o yüzden bu kadar kolay olmuyor Türkiyedeki halen bu ticaret olayini anlamis degilim kac yil önce sd kart soketi satalim dedik adamlar yok oyun varmi yok buyun varmi diye soran oldu
ama bu konuda söz eger su usb üzerinden programlama isini ucuza ve kolay cözüm bulabilirsem en azindan Türkiyedeki bir arkadasimla irtibata gecip yapmayi düsünmüyor degilim yapmisken mcu ve FPGA nin birlikte oldugu bir board düsünüyorum.

teknikelektronikci

merhaba arkadaslar

asagidaki linkteki devreyi bizim yapma imkanimiz yokmu ?
kullanilan chip cypress in usb destekli mcu su diger entegre ise cikisi güclendirmek icin sanirim (uln tarzi)
fakat burda program cok önemli bu devreyi acik kaynak kodlari ve semalari ile(hexe de raziyim :D ) bilen gören varmi ?

link :
http://www.mdfly.com/index.php?main_page=product_info&products_id=429

ayrica öte yandan asagidaki linke bakarsaniz kendimiz yapmaya kalksak daha pahalliya maal olcakmis gibi

http://cgi.ebay.co.uk/Altera-MAXII-EPM240-CPLD-Board-Red-USB-Blaster-JTAG-/200545245976