Üç Konumlu Anahtar Pin Aralıkları ?

Başlatan smyomekatronik, 10 Mart 2011, 22:45:46

smyomekatronik

[IMG]http://img843.imageshack.us/img843/7870/photo0053x.jpg[/img]

Esselamu Aleyküm

Elimde resimdeki anahtardan var ve baskılı devrede kullanmak istiyorum(Diptrace). Elimde cetvelden başka alet olmadığı için pin aralıklarını doğru olarak ölçemiyorum, dip entegrenin ayakları ile karşılaştırdığımda entegrenin ayakları ile örtüşmüyor. Anahtarın pin aralıklarını bilen ustalarımızdan yardım istiyorum.

zakbay

elimde o kılıftan yok ama en sondaki pin ile en sağdaki pin arasını ölçün , kullanılmayan kesik olan pinlerde dahil sayıp pin sayısına bölün (ben 13 pin saydım) yaklaşık pin arası mesafe çıkacaktır.
Tek dostum çalışmak...

smyomekatronik

İki gündür uğraşıyorum bir sonuca varamadım. Yakınlardan bir yerden kumpas bulmaya çalışacağım.

Mucit23

Cetvelle ölçmeniz tabiki zor olacaktır. Daha hassas ölçüm alabileceğiniz bir alet kullanın. Ben mesela hep kumpas kullanırım.

smyomekatronik

Elektroemre

Hocam kutu CNC ile mi işlendi yoksa el ile mi?

t2

smyomekatronik

Elektroemre

Hocam peki ne tür aletler kullandınız?
Bende "cetvel + maket bıçağı + 1mm matkap + törpü" kullanarak yapıyorum. işçilik temiz oluyor ancak çin işkencesi gibi.
Sadece bir kutunun ön ve arka panelini yapmak 3 - 4 saatime mal oluyor. Bu iş için bu kadar vakit harcamak istemiyorum.

smyomekatronik

Alıntı yapılan: Elektroemre - 15 Mart 2011, 00:33:24
Hocam peki ne tür aletler kullandınız?
Bende "cetvel + maket bıçağı + 1mm matkap + törpü" kullanarak yapıyorum. işçilik temiz oluyor ancak çin işkencesi gibi.
Sadece bir kutunun ön ve arka panelini yapmak 3 - 4 saatime mal oluyor. Bu iş için bu kadar vakit harcamak istemiyorum.

Bende aynı aletleri kullanıyorum. Sabahları 05:00 de kalktığım için vakit sorunum yok.

Yaptığım sistem brennerdaki gibi 8-18-28&40 pinli picleri zif soketin birinci sırasından başlatıp programlama yapmak için.

Şeması:

http://hotfile.com/dl/110363111/6d36548/zif_soket.pdf.html