Başlangıç için kitap tavsiyesi

Başlatan dogan_95, 01 Mayıs 2004, 16:17:33

dogan_95

Ben assambelly öğrenip pic16f84 programlamayı öğrenmek istiyorum Elimde PicBasicPro ve MLap
ve programlayıcı devre şeması var ama elektrik bilgim olmadığı için nereden başlayacağımı bilmiyorum masrafına da rağzıyım ama hangi kitabı alacam bilmiyorum sanırım önce elektrik devreleri hakkında bir kitap almam lazım. Lütfen tek tek sırayla hangi kitabı okumam lazım ve hangi aşamalardan geçmem lazım anlatırmısınız.
:(
               Okuduğunuz için teşekkürler

:?

"Yardım Ediiiin!!!" isimli konu başlığı editlendi. OG

simtik

öncelikle aramıza hoşgeldin dostum pic programlaya bilmek için elektrik bilmene değil biraz olsun temel elktronik bilmen yeterli olacaktır ben kendim programlamanın temellerini ve komutları orhan altın başağın pic kitaplarından öğrendim ama bu kitaplarda bir müddet sonra insana yeterli gelmemeye başlıyor işte tam bu sırada imdadına internet yetişiyor
istersen öncelikle site içinde arama yaptırarak biraz bilgi edinmeye çalış
çünkü burda abicim yok yok!

z

Temel elektronik hakkinda bilgi almadan PIC'e baslamak bence dogru olmaz. Temel malzemeleri ogrenmek regulator devreleri yapmak bir ledin isik verebilmesi icin kac voltta kac ohm direnc baglamak gibi temel problemleri astiktan sonra PIC'e baslayin. Elektroteknik kitaplari baslangic acisindan faydali olacaktir. Bunun icin meslek liselerinin  kitaplarina bir goz atin.

Ayrica burada da sorulariniza cevap bulabilirsiniz.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

byka

elektronik bilgilerinizi çoğaltmak için

istanbul.ankara... gibi illerde bulunan milli eğitim bakanlığının kitab evlerinde meslek ve fakültelerde okutulan kitaplar  var.cok güzel türkçe kaynak bulabilirsiniz hem cok daha ucuz olacaktır.Bu kitapların bazıları yabancı kitapların türkçeye çevrilmiş olanlarıdır.
DWIN LCD Satış Türkiye email:info@kamantek.com  web:http://www.kamantek.com/shop/index.php

Veli B.

"Elektrik-Elektronik Bilgisi"
Temel Ders Kitabı
Yaşar BOZTEPE
İsmail SARITAŞ
Ayhan OKUTAN
Hilmi DEĞER
ISBN:975-11-2404-4

"Endüstriyel Kontrol El Kitabı"
E.A.PARR

Cilt-I  :Transdüserler
ISBN:975-11-0888-8

Cilt-II:Teknikler
ISBN:975-11-0889-6

MEB Yayınlarından üçünü 8.500.000 TL ye alabilirsin. ;)

kaanada

arkadasım elektronik bilgin yoksa biraz isin zor .bizim temel elektronik kitaplarımız bile en az bir meslek lisesi duzeyinde bir bir alt yapın olması gerekir . yoksa kitapların temelle falan ilgisi yok neyse biraz bilgisi olan kisilerin anlıyacagı kıtaplar benim elimde her düzeyde bilgi var ve piyasadki bütün kitapları alıp okudugum icin sana ilk tavsiye edeceğim (pic programlama--orhan altınbaşak) temel icin güzel bir kitap birde antrak sitesinin eski sayılarına bir göz atarsan bu ise baslamıs olursun sanra bana ulas bensana her konuda yardımcı olurum(pic,motorola,intel,stxx,atmel,plc'ler)

kolay gelsin............................armıza hosgeldin (uykusuzlar)