7905 ile pic beslemesi

Başlatan mustafa_ozcan, 16 Mart 2011, 23:37:15

mustafa_ozcan

+v gnd şaseli devrede beslemeler 7912 7908 kullanılarak beslemer sağlanıyor ben bu devreye ek olarak pic ekliycem fakat besleme konusunda yardımınıza ihtiyacım var 7905 ile pic'i beslesem sorun olurmu

fahri-

- çıkışı vss ye GND yi vdd ye bağlarsan problem olmaz.

since1990

Arkadaş problem olmaz demiş ama bence olur herşey birbirine girer, artık 0 a çekeceğin ayağı nereye çekeceğini şaşırırsın. NEden 7805 kullanmıyorsun?
ve yerinde olsam bir köprü ile 7905 i doğrultup öyle verirdim pice.
"Dinlenmemek üzere yola çıkanlar asla yorulmazlar. Türk gençliği, gayeye, idealizme durmadan ve yorulmadan yürüyecektir. Bütün ümidim gençliktedir." Mustafa Kemal Atatürk

fahri-

Ben projemde bizzat kullandığım için önerdim. Hiç bir problem yok. Ama hata yapmamamk için dediğiniz gibi dikkat etmek gerekiyor.

since1990

Derler ya, Her yiğidin yoğurt yiyişi farklı olur.. ;)
"Dinlenmemek üzere yola çıkanlar asla yorulmazlar. Türk gençliği, gayeye, idealizme durmadan ve yorulmadan yürüyecektir. Bütün ümidim gençliktedir." Mustafa Kemal Atatürk

zamzam23

Alıntı yapılan: since1990 - 17 Mart 2011, 12:11:43
Derler ya, Her yiğidin yoğurt yiyişi farklı olur.. ;)
Başka bir sebebi yoksa neden 7805 kullanılmıyor.her yiğidin yogurt yıyısı farklı olur ama sankı burda elle degılde ayagıyla yemeye calısıyor gibi

since1990

Alıntı YapArkadaş problem olmaz demiş ama bence olur herşey birbirine girer, artık 0 a çekeceğin ayağı nereye çekeceğini şaşırırsın. NEden 7805 kullanmıyorsun?
ve yerinde olsam bir köprü ile 7905 i doğrultup öyle verirdim pice.
BEnde öyle dedim ama, belki fantezi yapıyordur dedim ...