küçük vidalar istanbulda nerede bulunur?

Başlatan b.soysal, 21 Mart 2011, 16:03:00

b.soysal

Merhaba arkadaşlar, elektronik meraklısı biriyim eşyaların içini açarım sökerim tekrar takarım falan. Bazı elektronik eşyaların vidalarını sökerken uçları soyuluyor/yıpranıyor. Eski vidayı takmak istemiyorum. Veya bazen vida ucu tamamen ölüyor vidayı değiştirmem gerekiyor. Neticede çeşitli kalınlıklarda ve yiv aralıklarında vidalara ihtiyaç duyuyorum. İstanbul'da bilgisayar/elektronik/fotoğraf makinesi/saat tamircilerinin vida temin ettiği yer neresidir? Dükkan ismi verebilecek veya adres tarifi yapabilecek biri varsa çok makbule geçer. Karaköy'de olursa da tam süper olur. Bi bulsam her çeşidinden kutu kutu alacağım.

ferdem

Karaköy Perşembe Pazarı'nda sırf vida-somun işi yapan birkaç dükkan olduğunu biliyorum, orada sorarsan gösterirler ancak ne kadar küçük bulabilirsin bilmiyorum. Gözlüklerdeki kadar küçük vidaları Sirkeci'den alan gözlükçü tanıdıklarım vardı... Karaköy'e gittiğinde bir iki esnafa sorup fikir alabilirsin.

b.soysal

benim bulabildiğim vidalar civatacılardaki metrik 2mm vidalar oldu genelde. ama bu elektronik aletlerin plastik gövdelerinden çıkan vidalar genelde metrik standarttan daha geniş vida adımına sahip oluyorlar. bi de m2 den küçüğünü de bulamadım.