TUNÇMATİK 700VA UPS

Başlatan H@S@N, 28 Mart 2011, 19:03:07

H@S@N

s.a ustalarım.. geçen gün bit pazarında bu ups yi aldım..aküsü bitmiş bir halde..ve devrenin üzerinde bir elaman kopmuş.. malzemenin üstünde 2N0609 yazıyor.googlede aradım ama bulamadım.bu elamanın aynısını yada muadilini nerden bulabilirim..yada bu ürünün service manuelini bulabilirmiyim.en azından ordan ne olduğunu tespit edebilirim..

satılık STM32F4-Discovery kit...

mufitsozen

Alıntı yapılan: H@S@N - 28 Mart 2011, 19:03:07
s.a ustalarım.. geçen gün bit pazarında bu ups yi aldım..aküsü bitmiş bir halde..ve devrenin üzerinde bir elaman kopmuş.. malzemenin üstünde 2N0609 yazıyor.googlede aradım ama bulamadım.bu elamanın aynısını yada muadilini nerden bulabilirim..yada bu ürünün service manuelini bulabilirmiyim.en azından ordan ne olduğunu tespit edebilirim..

ben google'da search ettim power-transistor cikti:  http://www.datasheetcatalog.org/datasheet/infineon/1-SPP80N06S2-09.pdf

sen hangi google'a baktin? seninki cakma (cin mali filan) olmasin?  ;)
Aptalca bir soru yoktur ve hiç kimse soru sormayı bırakana kadar aptal olmaz.

H@S@N

google de aradığımız zaman orda 2n0609 olarak gözüküyor.ama birde tıklarsanız o olmadığını görebilirsiniz..

mufitsozen

Alıntı yapılan: H@S@N - 28 Mart 2011, 19:09:29
google de aradığımız zaman orda 2n0609 olarak gözüküyor.ama birde tıklarsanız o olmadığını görebilirsiniz..

bende verdigim link'e tiklayinca o oldugunu goruyorum.

ayni olmayanin ne oldugunu anlamadim. Adam acik acik bu 2N0609 diye yazmis, siz nasil yazmasini bekliyordunuz?

H@S@N

sizden özür diliyorum.. o kadar baktım.gözümden kaçtı galiba..ben googleye yazdığım zaman 2N0609 olarak gözüküyor ama tıklayınca 60B olanın datashetti çıkıyor..

mufitsozen

Alıntı yapılan: H@S@N - 28 Mart 2011, 22:26:27
sizden özür diliyorum.. o kadar baktım.gözümden kaçtı galiba..ben googleye yazdığım zaman 2N0609 olarak gözüküyor ama tıklayınca 60B olanın datashetti çıkıyor..
evetö onunda ılk sayfasında bır tablo var 'Type        Package         Ordering Code       Markıng' baslıklı, buradakı markıng basılı isaret anlamında ve buradada sızın aradıgınız kod var.

H@S@N

ayrıntı için teşekkür ederim..

mufitsozen

Alıntı yapılan: H@S@N - 29 Mart 2011, 17:10:09
ayrıntı için teşekkür ederim..

birsey degil, vazifemiz. Görüp de görmezden gelmek, Bilipde soylememek olurmu?

H@S@N

evet haklısınız..bakalım o elemanı değiştirdikden sonra ups ım inş çalışır..7,5 tl aldım :) üzerindeki pic in fiyatına denk :)

frkcn

aynı markadan bit pazarında iki tane gördüm fiyatını sormaım kasa biraz farklıydı sadece içinde pic olduğunu bilseydim alırdım bak tühhh :)
Bugün ömrümün geride kalan son günü...

dhan000

üzerindeki picin modeli nedir ve bu ups sinus  çıkışlımı yoksam sinus benzeşimli diyorlar ondan mı?

H@S@N

biraz fazla söylemişim :) üzerinde pic16f73 var.. özellikleri fena değil..zaten çalışmazsa bile üzerindeki trafonun hurda parası eder. :)) 300va trafo var..
bildiğim kadarı ile sinüs...