Windows Ce 6.0 Tam olarak nedir ?

Başlatan tekniker_murat, 14 Nisan 2011, 21:53:11

tekniker_murat

Arkadaşlar ve değerli ustalarım herkese Selamun aleyküm hayırlı akşamlar.Ben sizlere bir soru sormak istiyorum ;)

Hemen hemen bütün navigasyon cihazlarında ve birçok elektronik aygıtta karşılaştığım bir işletim sistemi olan windows ce 6.0 diye bişiy var ama ben bunun tam olarak bir tanımını öğrenmek istiyorum.

Örneğin nedir bu windows ce6.0 hangi programları destekler ve kapasitesi ne kadardır ?

Bu windows ce 6.0 a biz visual studio 2008 ile yazılım yükleyebilirmiyiz misal ben visual studio ile çok basit bir uygulama yapıp bu windows ce 6.0 a nasıl yükleyebilirim yada yükleyebilirmiyim (ŞU ANDA KULLANDIĞIM XP İŞLETİM SİSTEMİNDE VISUAL STUDIO DA YAZDIĞIM PROGRAMI ÇALIŞTIRABİLİYORUM ) visual studioda bu versiyon windows için program yazmaya hangi seçenekleri kullanarak başlamak lazım ?

Konu hakkında bilgisi olan değerli ustalar ve arkadaşlarımdan bir el atmalarını arz ediyorum konuya ;)
[email]murat.yagci.1984@gmail.com[/email]

tekniker_murat

Ustam peki şöyle bir devre ile çıkayım sizin karşınıza ben en iyisi ;)

http://www.armturkiye.com/index.php?option=com_content&view=article&id=84&Itemid=75&lang=tr

Şimdi benim programımı yazmak ve sistemi geliştirmek istediğim kart ve ürün bu yukarıdaki linkte gördüğünüz ürün bu ürünün usb portlarını icabında ekranını ve seri portlarını Genelde seri port ağırlıklı olmak şartı ile birde hafıza kartını kullanarak çeşitli projeler geliştirebilmek gibi düşüncelerim var tabii ki işin içinde pic gibi denetleyicilerimizde olacak bu ürün ile pic arasında seri porttan data transferleri olacak gelen dataya göre işlemi bu ürün hafıza kartına yazacak vs vs...

Vesselam uzun lafın kısası ben bu ürüne visual studio 2008 ile program yazmak istiyorum elimde visual studionun dışında ne tür programların olması gerekir bu cihazın ekranına misal bir menü oluşturup o menüdeki simgeye tıklıyınca icabında istediğim seri portundan istedğim datayı yollatıp pic ile o datayı çözüp istediğim kontaktörü çektirmek istiyorum gibi projelerim var ustalarım sizce ilk olarak nereden başlamam lazım ?

Son olarakta bu ürünün bir programlanma sayısı var mı pic gibi ?

controller

Visual studio ile yazılım geliştirmek için plugin veya platform builder kurmak gerekmez. Visual studio da proje oluştururken "smart device application" seçmeniz yeterlidir.

.net compact framework kullanarak geliştirdiğiniz uygulamaların hedef işlemcisi "any cpu" dur. Yani aynı uygulama .net compact framework kurulu herhangi bir cihaz (x86, ARM vs) üzerinde çalışır.

Hatta aynı uygulamayı winxp yüklü masaüstü bilgisayarınızda da çalıştırarak test edebilirsiniz. compact framework .net framework un altkümesi olduğu için uygulama .net framework yüklü winxp de de çalışır.

Hesabım OG tarafından haksız bir şekilde pasif yapılmıştır.

tekniker_murat

Ustalar şu anlatmış olduğunuz konuyu biraz daha açıp uygulamam gereken adımları tek tek sıralayabilirmisiniz ? Biliyorum gıccık bir iş istiyorum ama bayağı ihtiyacım var da :)

kudretuzuner

Merhaba
Hayır hiç de gıcık değil.Bilakis çok enteresan ve çok kullanışlı bir ürün.Ben daha ileri zamanlarda uygulamak üzere bir proje geliştirmekteyim ve bahsttiğiniz ürünü kullanmayı düşünüyorum.VB:Net ile yazdığım arayüz ve PIC 16F628A kullanarak 14 röle kontrolu çalışmam var.Bu ürün ile tamamlanacak projede internet kullanarak uzaktan 14 adet röleye on-off yaptırma imkanı olacak.Hatta bu arm işlemcili endüstriyel MİNİ PC diyelim birden fazla seriportu var.Bu şu demektir yazılım ile comport değiştirerek örneğin 4 seriportlu ise 14x4=56 on-off röle çalıştırmak olası tabii her 14 röle için bir PIC kullanmak şartı ile.Bu işler için link:
http://www.icop.com.tw/
Amatör