PIC ile hırsız ihbar sistemi

Başlatan a_lee, 13 Mayıs 2004, 14:36:17

a_lee

Arkadaşlar ben şöyle bişey yapmak istiyorum.

Proje konusu vcr'ı kullanarak eve ucuz yollu alarm sistemi kurma.
*PIR dedektör aktif olduğunda, spy-cam ile alınan görüntü kayıt cihazı ile kaydedilecek.
*Yine PIR dedektör aktif olduğunda bir modem aracılığı ile e-mail adresimize mail gelecek
*Kayıt cihazı internet bağlantısı ile uzaktan aktive edilebilecek ve kayıtlı olanlar internetten izlenebilecek

Email'i göndermek için bilgisayarda yazacağım programı nasıl oluşturabilirim?
Bu konuda bana yardımcı olacak yol gösterebilecek arkadaşlar var mı?

ahmetu

reklam gibi olacak ama başka türlü de ifade edemeyeceğim, asus ekran kartlarının deluxe modellerinden bu işi yapabilecek bir yazılım çıkıyor, ortamın hareketsiz görüntüsünü kamera aracılığıyla programa tanıtıyorsunuz daha sonra kameradan gelen görüntüde bir değişiklik olursa hdd'ye kayda geçiyor mail opsiyonu olup olmadığını bilmiyorum ama yoksa da başka bir program yazılıp ilave edilir, cihaz hdd'ye kayda geçince tepki verip mail atacak bir program gibi.

diot

programı hangi dille yazacaksın.?

ona göre bir cevap yazalım.

a_lee

Programı visual basic ile yazmak istiyorum. PIR dan gelen sinyali bilgisayara göndermek ve video kayıt cihazını harekete geçirmek için PIC kullanıcam bilgisayar ise başka bir bilgisayardan kamerayı kontrol etmemi ve PIR'ın durumunun görmemi sağlayacak. Bu arada seri porttan nasıl bilgi alacağım veya nasıl bilgi gönderebileceğim hakkında hiç bi bilgim yok.Ayrıca internet aracılığı ile o bilgisayarla nasıl haberleşebilirim?En iyi yok bilgisayarımda bir sunucu mu kurmak?