CVBS sinyalnin izole edilmesi

Başlatan mihri, 18 Nisan 2011, 11:46:52

pcb_desing

hocam öyle hazır OEM bir trafo bulamazsın  eger 1-2 adet lazım ise tv tamircisi arkadaşları dolaş eski tv şaselererinden söksünler işini görmek için eger adetli lazım ise sardırıcaksın pıyasada hazır oldugunu sanmıyorum en azından o turdekı üretımler su anda yapıldıgını sanmıyorum...

erkan614

Alıntı yapılan: OG - 18 Nisan 2011, 20:56:04
Alıntı Yaportak merkezi televizyon yayını var
O, işin RF boyutu ile ilgili. Sinyal zayıf, sebebini aramak lazım.
rf değil kablo ile dağıtım var tek bir merkezden 200-300 tane binaya kablo çekmişler

mihri

Bu trafodan yüksek adetli lazım bu trafoyu sarabilecek bildiğiniz firma var mıdır?
"Eppur si muove!"

erkan614

Elkom ve aslan trafo
ben kendi sarım hattımı kurmama ramen işin %75 ini elkom'a veriyorum
sıkı pazarlık yapmayı unutma

OG

Alıntı yapılan: erkan614 - 19 Nisan 2011, 11:04:51
Alıntı yapılan: OG - 18 Nisan 2011, 20:56:04
Alıntı Yaportak merkezi televizyon yayını var
O, işin RF boyutu ile ilgili. Sinyal zayıf, sebebini aramak lazım.
rf değil kablo ile dağıtım var tek bir merkezden 200-300 tane binaya kablo çekmişler
Hocam kablo ile ama kabloda taşınan sinyal RF, yani Radio Frequency. Video sinyalleri RF üzerine bindirilmiş (module edilmiş). Bir sürü RF sinyal de tek hatta enjekte edilmiş ve gönderilmiş.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

pcb_desing

Arkadaşalar tarafo konusunda basıma gelenı aktarmak ıstıyorum reklam veya kötuleme degıl tecrube sadece pıyasada bulunan HR-DIEMEN adıysa satılan uygun trafoyu bulamayınca benı aslan trafoya yonlendırdıler yerlı bır fırma oldugu ıcın sevındım tabı sıparısımı gectım trafolar 30VA kapalı tıp uretıme aldım ve satısa sundum 1 ay sora butun trafolar patlayarak gerı gondü cok kotu bır reklemasyon oldu benım ıcın Aslan trafo derken dusunmenızı önerırırm..

erkan614

Alıntı yapılan: pcb_desing - 23 Nisan 2011, 22:48:08
Arkadaşalar tarafo konusunda basıma gelenı aktarmak ıstıyorum reklam veya kötuleme degıl tecrube sadece pıyasada bulunan HR-DIEMEN adıysa satılan uygun trafoyu bulamayınca benı aslan trafoya yonlendırdıler yerlı bır fırma oldugu ıcın sevındım tabı sıparısımı gectım trafolar 30VA kapalı tıp uretıme aldım ve satısa sundum 1 ay sora butun trafolar patlayarak gerı gondü cok kotu bır reklemasyon oldu benım ıcın Aslan trafo derken dusunmenızı önerırırm..

:) :) :)
bende piyasaya ilk çıkarken aslan trafo ile çalışmıştım ürünlerin %20 'si patlayıp geri geldi şuan elkomla çalışıyorum sorun yok