Foxit Reader

Başlatan FxDev, 30 Nisan 2011, 23:36:36

FxDev

Arkadaşlar çoğ kişinin kullandığı benim ise yeni geçmeyi akıl ettiğim Foxit Reader'ı herkese öneriyorum.
PDF açmada bence bu programın eline özellikle hız konusunda su dökebilecek bir program yok.

İndirmek isteyenler buraya tıklayabilirler.

Ben açılış hızındaki farkı görünce Adobe'u kullanmamak üzere sildim, şu ana kadar da çok memnunum.

Veli B.

Foxit Phantom Suite. Okuma yanında, oluşturma ve edit konusunda da oldukça etkili ve hızlı bir programdır. PDF printer olarak çok kullanışlıdır. İncelemenizi tavsiye ederim...

omereliusuk

6 yıldır foxit kullanıyorum gayet güzel çalışıyor. minicik bir programcık. pdf edit ve pageorganizer le harika işler yapabilirsiniz.

Tagli

Ben de Foxit kullanıyorum. PDF açma hızı gerçekten etkileyici. Şu ana kadar gördüğüm tek kusuru Chrome'a entegre olamaması. Bu yüzden, tarayıcı içinde PDF dosyalarını görüntülemek mümkün olmuyor. Chrome'un kendi PDF görüntüleyicisi var ama çok kötü. Öte yandan, Foxit, Firefox ile çalışabiliyor diye hatırlıyorum.
Gökçe Tağlıoğlu

50Cal

Yaklaşık 3 senedir kullanıyorum ve kullanmaya başlamamın sebebi de adobe reader'ın aşırı hantal ve yavaş çalışmasıydı. Foxit küçük ve çok seri bir program, ayrıca güzel araçları var.

Diğer foxit kullanıcılarına da bir sorum var; bir pdf üzerinde bir çizim var ve bunu kopyalayıp (boyutu, çözünürlüğü, görüntü kalitesi değişmeden ) sayfanın altına bir kaç tane daha yapıştırmak istiyorum. Bu işlem foxit içerisinde nasıl yapılır? Foxit PDF Editor eklentisinde pratik bir kopyala-yapıştır özelliği var mı?
-----------------------------------------------------
Ekleme: Sitesinde, pdf editor içinde bu özelliğin var olduğu yazıyor. Yükleyip deniyecem şimdi..

50Cal

Editör'le beraber kopyala yapıştır özelliği geliyor fakat kopyalanacak alandaki herşeyi seçemiyor. Örneğin; baskı devre top silk katmanını aynı sayfa içinde çoklamak istiyorum ama bir kaç parça yazıyı seçmiyor. Foxit yada editörü içerisinde nasıl yapılır bu iş, bilen var mı?

Tagli

Foxit'in ücretsiz versiyonunu (yani sadece okuyucu) kullandığımdan bu konuda bilgim yok. Ama, PDF'ten içe aktarıp (import), kendi içinde resimleri kopyala yapıştır yapabilen güzel bir program var: Inkscape. Ben de baskı devre çalışmalarında, çizimi kopyalamak ve kağıdın istediğim yerine taşımak için bir program arayışı içindeydim. Inkscape ilaç gibi geldi.
Gökçe Tağlıoğlu

50Cal

Alıntı yapılan: Tagli - 01 Mayıs 2011, 01:33:14
Foxit'in ücretsiz versiyonunu (yani sadece okuyucu) kullandığımdan bu konuda bilgim yok. Ama, PDF'ten içe aktarıp (import), kendi içinde resimleri kopyala yapıştır yapabilen güzel bir program var: Inkscape. Ben de baskı devre çalışmalarında, çizimi kopyalamak ve kağıdın istediğim yerine taşımak için bir program arayışı içindeydim. Inkscape ilaç gibi geldi.

Baskı devre için kullandığınıza göre boyut değişimi yada kalite bozulması gibi bir soruna yol açmıyor. Teşekkürler, yükleyip deneyeyim.